Wiadomości nie żyje Czech
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 25 Lipca 2020

Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły

Wiadomości, które dotarły z Czech, załamały kibiców sportu na całym świecie. Po długiej walce z rzadką chorobą zmarł zaledwie 20-letni czeski zawodnik. W walkę o jego powrót do zdrowia zaangażowały się największe gwiazdy czeskiego sportu. Niestety w piątek dziewczyna gracza poinformowała, że przegrał chorobą.

Wiadomości z Czech zasmuciły kibiców sportu na całym świecie. W piątek poinformowano o śmierci 20-letniego Ondřeja Buchteli. Młodzieżowy reprezentant naszych południowych sąsiadów od kilku miesięcy zmagał się z poważną chorobą. Jego losy z uwagą śledziły miliony Czechów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji
  2. Wielu nie wie, a urzędnik przemilczy. Niektórzy emeryci mogą dostać nawet 2080 zł do emerytury
  3. Pilnie szukają 800 osób, które były na wschodzie Polski. Grozi im poważne niebezpieczeństwo
Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwościRobert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Wiadomości z Czech załamały kibiców

Problemy Buchtela ze zdrowiem rozpoczęły się kilka tygodni temu. Zawodnik upadł w swoim domu w Libercu, ale początkowo nie wyglądało to na nic poważnego. Po kilku godzinach miał miejsce pierwszy atak choroby zawodnika, a jego dziewczyna natychmiast zawiadomiła pogotowie ratunkowe. Zawodnik trafił do szpitala, gdzie przeszedł szereg badań.

Czeski portal isport.cz poinformował, że zawodnik dopiero w szpitalu dowiedział się o swojej chorobie. Lekarze zdiagnozowali u młodzieżowego reprezentanta Czech raka serca. Dodatkowo jego choroba miała przerzuty do płuc. Zawodnik przeszedł ryzykowny zabieg biopsji serca, którego mógł nie przeżyć, ale wola walki w zawodniku okazała się silniejsza. Podobnie było w trakcie chemioterapii, którą rozpoczęto.

Niestety w piątek poinformowano, że kolejna próba uratowania Buchteli życia się nie powiodła. Rodzina zawodnika szukała pomocy u zagranicznych specjalistów. Zorganizowano nawet zbiórkę pieniędzy na leczenie 20-letniego gracza. W akcję zaangażowały się największe gwiazdy czeskiego spotu, takie jak: Jaromír Jágr, Dominik Hašek, Jakub Voráček czy Petr Čech. Zebrano 3,7 miliona koron czeskich (ok. 621 tys. złotych).

Anna Lewandowska zdradziła swój wielki kulinarny sekret. Jej buraczkowa to prawdziwy hit na sobotni obiadAnna Lewandowska zdradziła swój wielki kulinarny sekret. Jej buraczkowa to prawdziwy hit na sobotni obiadCzytaj dalej

Zmarł utalentowany czeski hokeista

Śmierć zawodnika poruszyła całym środowiskiem sportowym, nie tylko w Czechach, ale i na świecie. Partnerka zawodnika opublikowała na swoim Instagramie dramatyczny wpis, w którym wspomina zmarłego chłopaka.

Partnerka 20-letniego hokeisty opublikowała czarno-białe zdjęcie, na którym klęczy przed fotografią Buchteli. - Tata, przyjaciel, partner. Na zawsze - napisała na zdjęciu. Dodała do tego bardzo znaną piosenkę zespołu Metallica "Nothing Else Matters". - Ty i Ja. My. Niekończąca się miłość - napisała wzruszona dziewczyna zmarłego Buchteli.

- Życie jest czasem niezwykle okrutne. Ciężka choroba, z którą zmagał się Ondřej, wywołała falę hokejowej solidarności, a po reakcjach, które otrzymaliśmy wiem, że będziemy go wspominać w najlepszy sposób. W imieniu władz czeskiego hokeja chcę złożyć głębokie kondolencje jego rodzinie, bliskim i przyjaciołom - powiedział Tomáš Král, prezes czeskiego związku hokejowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Były premier szuka pracy w internecie. Deklaruje się do działania zawsze i wszędzie
  3. Niesamowite nagranie. Osa zamienia karalucha w zombie
  4. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  5. Arkadiusz Milik jednak przejdzie do giganta? Pojawiła się wielka szansa dla Polaka
  6. Żona Radosława Majdana zadziwia. Jej żart oburzył tysiące Polaków, wyśmiewa się z bardzo ciężko chorych? (FOTO)
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News