Wiadomości nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 25 Listopada 2020

Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu

Wiadomości, które dotarły w środę, zasmuciły polskich kibiców. W wieku 90. lat zmarła jedna z najbardziej znanych polskich działaczek olimpijskich, Maria Zuchowicz. Przez lata promowała łyżwiarstwo figurowe. Kibice z całej polski mogli ja usłyszeć przy okazji największych imprez. Od lat komentowała zawody m.in. igrzysk olimpijskich. Polskie środowisko sportowe pogrążyło się w żałobie. Była kultową postacią polskiego sportu.

Wiadomości, które w środę obiegły media, zasmuciły polskich kibiców. We wtorek w Warszawie zmarła wybitna polska działaczka sportowa, Maria Zuchowicz. Miała 90 lat. Polski świat sportu pogrążył się w żałobie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  2. Kobieta urodziła dziecko. Kiedy pielęgniarka umyła niemowlę, zamarła. Na widok głowy dziecka kompletnie zdębiała
  3. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
Marta Linkiewicz pokazała całą swoją kobiecość w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz pokazała całą swoją kobiecość w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości o śmierci legendy polskiego łyżwiarstwa zasmuciły kibiców

Zuchowicz była prawniczką, międzynarodowym sędzią łyżwiarstwa figurowego, a przez lata wiceprezes PZŁF. Zasiadała w najważniejszych władzach polskiego sportu. Z jej doświadczenia korzystały kolejne pokolenia łyżwiarzy.

- W naszej pamięci pozostanie Jej zaangażowanie i pasja, z jaką poświęciła się swojej ukochanej dyscyplinie sportu: łyżwiarstwu figurowemu - najpierw jako zawodniczka, potem jako wieloletni sędzia zawodów mistrzowskich Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i Zimowych Igrzysk Olimpijskich - możemy przeczytać we wspomnieniach na stronie polskiego związku łyżwiarstwa figurowego.

- Nie żyje Pani mecenas Maria Zuchowicz – wybitna prawnik, sędzia międzynarodowy w łyżwiarstwie figurowym, prezes Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl, wieloletnia arbiter Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportów Lozannie, komentatorka telewizyjna zawodów łyżwiarskich, znana i niezwykle ceniona ekspert w polskim i międzynarodowym sporcie - napisał z kolei Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki.

Zuchowicz w latach 1948-1952 należała do reprezentacji Polski w łyżwiarstwie figurowym. Od 1956 roku była cały czas czynnym sędzią podczas zawodów tej dyscypliny. Przez ponad 40 lat towarzyszyła polskim zawodnikom i kibicom podczas igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw Europy i świata.

Właśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazWłaśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazCzytaj dalej

Nie żyje legendarna działaczka, sędzia i komentatorka

Kibice w Polsce mieli okazję słuchać jej komentarza podczas igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw Europy i świata. Przez lata współpracowała z Polskim Radiem i Telewizją Polską. Była jedną z jurorek w show TVP "Gwiazdy tańczą na lodzie".

- To smutna wiadomość, bo Pani Maria była nietuzinkową postacią polskiego i międzynarodowego łyżwiarstwa figurowego. [...] Znała się perfekcyjnie na sprawach naszej dyscypliny - powiedział prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jacek Tascher w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Polski komitet Olimpijski wspomina wszystkie zasługi Zuchowicz w jej pracy dla rozwoju łyżwiarstwa w Polsce. Przez lata była jedną z najważniejszych postaci nie tylko polskiego, ale także europejskiego sportu.

- Była honorową członkinią Międzynarodowego Związku Łyżwiarskiego (ISU), członkinią zarządu oraz wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, sędzią Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) oraz wiceprezes, a następnie prezes Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. Działała też w Polskim Towarzystwie Prawa Sportowego - czytamy na stronie PKOl.

- Rodzinie, Przyjaciołom i Współpracownikom Pani Marii Zuchowicz składam wyrazy współczucia i otuchy. Odeszła energiczna, wyrazista, pracowita i zaangażowana społecznie Osoba, pomnikowa Postać w łyżwiarstwie figurowym oraz polskim i międzynarodowym sporcie. Pani Maria pozostanie na zawsze w naszej pamięci. R.I.P. - zakończył Kraśnicki.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Naukowcy byli w wielkim błędzie. Ujawniono gigantyczne odkrycie na temat wszechświata
  2. Zygmunt Chajzer przeszedł operację. Filip Chajzer na przykładzie ojca zwrócił uwagę na poważną chorobę
  3. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  4. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
  5. Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu
  6. Wpadł na jeździe po pijanemu, bo chciał zagadać do policjantów w cywilu
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News