Wiadomości Gdańsk Rugby
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 26 Sierpnia 2020

Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w kraju

Wiadomości z Gdańska zasmuciły kibiców w całej Polsce. W wieku 73 lat zmarła jedna z największych legend polskiego sportu. Przez lata był zaangażowany w działalność pomorskich klubów. Środowisko polskich sportowców pogrążyło się w żałobie.

Wiadomości, które dotarły z Gdańska zasmuciły kibiców sportu w całej Polsce. Lokalne media podały, że w niedzielę w wieku 73 lat zmarł Andrzej Szymeczko, były rugbysta i znany lekarz sportowy. Przez 50 lat był nierozerwalnie związany z pomorskim sportem i sekcją Rugby Lechii Gdańsk.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rząd właśnie podjął nagłą decyzję. Chodzi o obowiązkowe szczepienie na COVID
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Fatalne wiadomości z Warmii i Mazur. Są ofiary, nie miały żadnych szans
Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości z Gdańska zasmuciły kibiców

Szymeczko dołączył do Lechii w 1970 roku i od razu zdobył z klubem mistrzostwo Polski w Rugby. Przez lata reprezentował barwy gdańskiego klubu. Po zakończeniu sportowej kariery, jako lekarz internista pracował w służbach medycznych zespołu. W ostatnim czasie zmagał się z poważną chorobą.

- Wczoraj zmarł Andrzej Szymeczko (1947 - 2020), który od 1970 roku był nieprzerwanie związany z Lechią Gdańsk. Wieloletni lekarz rugbistów Lechii, wcześniej również zawodnik, który w biało-zielonych barwach zdobył mistrzostwo Polski (1970 rok). Pomoc Doktora była nieoceniona, ponieważ nie tylko leczył urazy zawodników, ale dbał o profilaktykę każdego z nas - wspominała w niedzielę swojego byłego zawodnika i lekarza Lechia Gdańsk na Facebooku.

Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)Czytaj dalej

Klub wspomina swojego byłego zawodnika

- Zawsze można było na niego liczyć. Przez ostatnie lata Doktor walczył z chorobą, jednak pomimo to, można było zobaczyć go na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej 244, podczas kibicowania kolejnym pokoleniom zawodniczek i zawodników naszego klubu. Odszedł wielki przyjaciel Lechii i pasjonat rugby. Dziękujemy za te wszystkie lata zaangażowania. Rodzinie składamy wyrazy współczucia - napisała sekcja Lechii Gdańsk w mediach społecznościowych.

Jak informuje portal Trójmiasto.pl, znały go całe pokolenia nie tylko gdańskich sportowców, ale zapewne i kibiców, przynajmniej z widzenia. Opiekował się także innymi klubami, a widziany był także podczas meczów siatkarskich, piłki ręcznej, a także mityngów lekkoatletycznych. W 2016 roku otrzymał podczas XIV Gdańskiej Gali Sportu, otrzymał tytuł "Sportowa Osobowość".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ledwo zatwierdzili jeden, a już szykuje się następny podatek. Kluczową datą 1 września
  2. Mężczyzna znalazł na polu niezwykle dziwne "jaja". Gdy podszedł bliżej, zamarł ze strachu
  3. Magda Gessler ujawniła tajemnicę. Wyznała, któremu klubowi kibicuje, jej wybór zaskoczył wiele osób
  4. Hitowy transfer Leo Messiego coraz bliżej. Znamy nazwę klubu, trzeba tylko ustalić detale
  5. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)
  6. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News