Wiadomości
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 27 Maja 2020

Dramat polskiego mistrza świata. Czuje się coraz gorzej, ma problem z najprostszymi czynnościami

Wiadomości o coraz gorszym stanie zdrowia polskiego mistrza świata obiegły media już jakiś czas temu. Dziś legendarny sportowiec ponownie zabrał głos w tej sprawie. Szczere wyznanie zawodnika napawa przygnębieniem.

Józef Łuszczek jest jedynym polskim mistrzem świata w biegach narciarskich wśród mężczyzn. Tej sztuki dokonał 42 lata temu podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Zdobył złoty medal w biegu na 15 km i brązowy w biegu na 30 km techniką klasyczną. Niestety dziś słynny narciarz ma problemy z chodzeniem.

Zmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktZmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Cała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierci

Wiadomości o stanie zdrowia Łuszczka przygnębiają

W szczerej rozmowie z "Super Expressem" Józef Łuszczek zdradził, że stan jego zdrowia jest coraz gorszy. Nasz mistrz przyznał, że przyszłej zimy już prawdopodobnie nie będzie miał siły, aby jeździć na nartach. To jednak najmniejszy problem. - Nie słuchają mnie już nogi. Ta sytuacja pogarsza się od kilku lat - podkreślił urodzony w Zębie były biegacz.

Niestety Łuszczek ma coraz większe trudności z najprostszymi czynnościami w życiu codziennym. - Ciężko mi wystać w kolejce w sklepie albo podczas pogrzebu. Muszę trzymać się poręczy, gdy wchodzę po schodach na pierwsze piętro do mieszkania. Pewnie już przyszłej zimy nie dam rady pozjeżdżać na nartach po stoku - dodał najbardziej utytułowany polski biegacz.

Nie żyje 21-letni piłkarz słynnego klubu. Zmarł nagle, nikt nie spodziewał się tragediiNie żyje 21-letni piłkarz słynnego klubu. Zmarł nagle, nikt nie spodziewał się tragediiCzytaj dalej

Cierpienia utytułowanego sportowca

Żaden polski sportowiec nie pobił dokonań Józefa Łuszczka. Na kolejne medale narciarskich mistrzostw świata musieliśmy czekać ponad dwie dekady - aż na podium zaczęli stawać nasi skoczkowie i biegaczka Justyna Kowalczyk.

Lista sukcesów Łuszczka jest doprawdy imponująca. Oprócz dwóch medali MŚ, z sukcesami występował też na igrzyskach olimpijskich w Lake Placid w 1980 r. i cztery lata później w Sarajewie. W USA otarł się o podium, zajmując 5. i 6. miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie
  2. Poważny wypadek na Mazowszu. Cztery osoby ranne, droga zablokowana
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Lipiec sądnym miesiącem dla tysięcy polskich kierowców. Szykują się zmiany przepisów, możesz stracić prawo jazdy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News