Wiadomości
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 28 Września 2020

Polacy zdobyli mistrzostwo świata. Biało-Czerwoni wygrali po zaciekłej walce do ostatnich sekund

Wiadomości jakie płyną z Francji są zaskakujące. Polacy wystąpili w prestiżowych zawodach i choć nikt nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu, to wbrew przeciwnościom udało im się sięgnąć po zwycięstwo. Losy mistrzostwa ważyły się jednak do ostatnich sekund, a nasza ekipa wyprzedziła rywali o włos.

Wiadomości o zwycięstwie Polaków z pewnością zaskoczyły niejednego kibica. Na Lac de Madine we Francji rywalizowało aż 97 zespołów z całego świata, ale to ekipa z naszego kraju okazała się najlepsza. Sami zawodnicy twierdzą, że nie spodziewali się takiego sukcesu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Waloryzacja 2021. Resort podał konkretną kwotę
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
Van Damme walczy ze śmiertelną chorobą. Przeszczep i leki nie pomogły, nie zostało mu wiele czasuVan Damme walczy ze śmiertelną chorobą. Przeszczep i leki nie pomogły, nie zostało mu wiele czasuCzytaj dalej

Wiadomości o zwycięstwie naszego zespołu zaskoczyły wszystkich

Dla polskiej drużyny, w skład której wchodzili Dariusz Lesznar, Andrzej Krawczyk i Łukasz Cybulski, samo wzięcie udziału w mistrzostwach świata w wędkarstwie karpiowym było spełnieniem marzeń. Polacy nie przyspuszczali, że zdołają zająć miejsce w czołówce, a co dopiero wygrać.

Nasza ekipa dokonała jednak tej niezwykłej sztuki, choć wszystko ważyło się dosłownie do ostatnich sekund. Polacy złowili łącznie pięć ryb, jednak do klasyfikacji końcowej liczą się tylko trzy najcięższe, a nasz zespół uzyskał ostatecznie wynik 73,7 kg. Dokładnie taką samą wagę swoich zdobyczy poszczycić mogła się jedna z holenderskich ekip, jednak to Polacy utrzymali prowadzenie, ponieważ w takiej sytuacji o miejscu decyduje waga najcięższej ryby. To jednak nie był koniec emocji.

Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracowaćIle zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracowaćCzytaj dalej

"Nie spałem praktycznie dwie doby"

Dzięki temu, że największy okaz naszej drużyny był większy (26,1 kg) od tego holendrów, Polacy wciąż byli na pierwszym miejscu. Jednak ostatniej nocy jedni z rywali złowili bardzo dużą rybę, co mogło odwrócić losy rywalizacji. - Było kupę nerwów, ale to, co się działo na sam koniec, to jest praktycznie nie do opisania. Ze stresu nie spałem praktycznie dwie doby. Jeszcze mieliśmy sąsiadów, z którymi walczyliśmy i oni złowili dużą rybę ostatniej nocy - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Dariusz Lesznar.

Ostatecznie triumf Polaków stał się faktem, a prestiżowy tytuł trafił w ręce naszych rodaków. - Łowię karpie już 15 lat i marzeniem było się znaleźć na tych zawodach. Nigdy nawet przez głowę nie przeszła mi myśl, że mogę wygrać. Telefon dzwoni non stop. Jeszcze nie dotarło do mnie, że odnieśliśmy tak wielki sukces. Rozmawiałem nawet przed chwilą z kolegą z drużyny i dalej nie wierzymy w to, co się stało - zdradza Lesznar.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
  2. Ogromna farma fotowoltaiczna w Polsce. Nad pracami czuwa Polsat
  3. Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracować
  4. Jerzy Brzęczek z koronawirusem. Wiemy co z najbliższym zgrupowaniem kadry
  5. Mateusz Borek wulgarnie skomentował triumf Błachowicza. Internet płonie po wyczynie Polaka
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News