Widzew Łódź
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Mika - 10 Września 2020

Katastrofalna porażka Widzewa Łódź w Głogowie. Kibice są wściekli, piłkarze zagrali żenująco

Widzew Łódź wciąż bez wygranej w Fortuna 1 Lidze. W 1. kolejce łodzianie, choć dobrze zaczęli, przegrali wysoko z Radomiakiem 1:4. Ich drugim spotkaniem na zapleczu Ekstraklasy był mecz 3. kolejki z Chrobrym Głogów i ,niestety dla kibiców Czerwono-Biało-Czerwonych, zespół trenera Dobiego znów zaprezentował się bardzo słabo.

Widzew Łódź podobnie jak w pierwszej serii gier rozegrał kolejne słabe spotkanie i zasłużenie przegrał z Chrobrym Głogów 0:3 w ramach 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dla kibiców łódzkiego zespołu to nie są dobre wiadomości zwłaszcza, że następnym spotkaniem będzie derbowe starcie z ŁKS-em Łódź.

1. Pilne informacje z ostatniej chwili. Koronawirus w PZPN, dwie osoby są zakażone, znamy szczegóły
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Media podają wstrząsającą wiadomość. Nie żyje mistrz świata, oglądały go miliony widzów, kibice w żałobieMedia podają wstrząsającą wiadomość. Nie żyje mistrz świata, oglądały go miliony widzów, kibice w żałobieCzytaj dalej

Widzew Łódź bezradny w meczu z Chrobrym Głogów

Już od pierwszych minut Czerwono-Biało-Czerwonym grało się w Głogowie bardzo trudno. W 7. minucie spotkania strzał na bramkę Widzewa oddał Kolenc, a piłka podbiła się tak, że zmyliła Pawłowskiego, który przepuścił piłkę nad rękawicami. Mimo że futbolówka wpadła w kozioł, golkiper łódzkiej drużyny powinien odbić ten strzał.

Szybkie prowadzenie dobrze podziałało na gospodarzy, którzy nie doprowadzali do wielu szans rywali. Widzew Łódź starał się atakować, ale dwa strzały celne to było zbyt mało, by pokonać Bieszczada. Mimo to kilka akcji gości mogło dawać kibicom nadzieję na poprawę wyniku w drugiej połowie.

Narzeczona Artura Szpilki zaskoczyła. Zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki zaskoczyła. Zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Druga połowa kopią pierwszej

Widzew drugą część spotkania rozpoczął tak jak pierwszą, bo już w 53. minucie Chrobry Głogów prowadził 2:0. Dobrą akcją indywidualną popisał się Banaszewski, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Pawłowskiemu. Przed gośćmi z Łodzi stało bardzo trudne zadanie, aby odwrócić losy meczu.

Czerwono-Biało-Czerwoni z biegiem czasu coraz groźniej atakowali na bramkę rywala, a dobre okazje do zdobycia bramki mieli m.in. Fundambu i Czubak, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki Bieszczada. Co więcej w doliczonym czasie gry gospodarze przeprowadzili zabójczą kontrę, którą skutecznym strzałem zakończył Lebedyński. Zespół Chrobrego pokazał łodzianom jak wygląda gra na zapelczu Ekstraklasy i trzy punkty zostały w Głogowie.

Dla Widzewa przegrana z zespołem prowadzonym przez Ivana Djurdjevicia oznacza, że po dwóch meczach wciąż mają zero punktów na koncie. Co więcej, ich gra drużyny Enkleida Dobiego pozostawia wiele do życzenia, a przed nią dużo bardziej prestiżowe i trudniejsze starcie z ŁKS-em Łódź w ramach zaległej 2. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Chrobry Głogów - Widzew Łódź 3:0 (7' Kolenc, 53' Banaszewski, 90+1' Lebedyński)

6. Do tej pory był normalnym górnikiem. Dzięki wielkiemu odkryciu w ciągu doby stał się milionerem