Widzew Łódź
instagram.com/rtswidzewlodz
Autor Piotr Mika - 22 Sierpnia 2020

Widzew Łódź podpisał kontrakt z nowym piłkarzem. Jeszcze rok temu występował w polskiej siódmej lidze

Widzew Łódź oficjalnie potwierdził, że podpisał kontrakt z nowym zawodnikiem, który w ostatnim czasie przebywał na testach w łódzkim zespole. Nie jest to jednak przypadkowy piłkarz, bowiem jeszcze niedawno grał w A-klasie, ale swoim talentem przyciągnął uwagę zdecydowanie silniejszych klubów.

Widzew Łódź potwierdził podpisanie umowy z kongijczykiem Merveillem Fundambu, który rundę wiosenną spędził w Radomiaku Radom, grającego w Fortuna 1 Lidze. Wcześniej jednak piłkarz ten występował w KTS-ie Weszło, grającym w A Klasie, czyli na siódmym poziomie rozgrywkowym. Tym samym notuje niesamowity przeszkok sportowy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi
Tak wygląda nowy dom Anny i Roberta Lewandowskich. Luksusy nie z tej ziemi kosztujące miliony złotych (FOTO)Tak wygląda nowy dom Anny i Roberta Lewandowskich. Luksusy nie z tej ziemi kosztujące miliony złotych (FOTO)Czytaj dalej

Widzew Łódź sprowadza niezwykłego 20-latka

Można już oficjalnie powiedzieć, że spełnia się niesamowity sen młodego kongijskiego piłkarza. Merveille Fundambu jeszcze kilka lat temu grał w piłkę we własnym kraju, bez większych perspektyw na rozwój. w 2018 roku pojawił się jednak znany w polsce biznesmen i dziennikarz sportowy, Krzysztof Stanowski, który zaproponował Fundambu przyjazd do Polski i grę w założonym przez niego klubie, KTS Weszło.

Razem z innym młodym zawodnikiem z Konga, Aristotem Otoką, Fundambu przyleciał do Polski i rozpoczął treningi z B-klasową drużyną. Przystosowanie się zarówno pod kątem fizycznym jak i mentalnym zajęło dużo czasu, jednak zaczęło się opłacać. Ofensywny pomocnik rozbłysnął i ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Radomiaku Radom. Z siódmego poziomu rozgrywek trafił na drugi, zanotował 10 występów i spędził na I-ligowych boiskach 300 minut.

Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

Transfer definitywny do kolejnego I-ligowca

KTS Weszło obecnie gra na poziomie A Klasy, ale było pewne, że Fundambu tam już nie zostanie. Po powrocie z wypożyczenia rozpoczęło się poszukiwanie nowego klubu i ostatecznie padło na Widzew Łódź. Czerwono-Biało-Czerwoni z trudem awansowali do Fortuna 1 Ligi i potrzebowali wzmocnień. Merveille Fundambu przyjechał na testy, a swoje umiejętności mógł pokazać choćby w meczu sparingowym przeciwko Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

W wygranym wysoko przez Widzew spotkaniu 20-letni Kongijczyk strzelił bramkę oraz zanotował trzy asysty. Kolejne treningi w których uczestniczył przekonały trenera Enkleida Dobiego (z którym Fundambu łatwo może porozumieć się w języku francuskim) do sprowadzenia młodego pomocnika. Czy takie połączenie zadziała i będziemy świadkami kolejnego przeskoku sportowego talentu z Konga?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News