Widzew Łódź ŁKS kibice
PRZEMYSLAW JACH/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 5 Sierpnia 2020

Widzew Łódź i ŁKS ponownie staną naprzeciwko siebie. Jednak już od 11 lat brakuje typowej dla derbów atmosfery

Widzew Łódź i ŁKS po 3 latach ponownie zagrają przeciwko sobie. Łódzcy fani piłki nożnej za pewne z niecierpliwością czekali na ten moment. Jednak już od 11 lat kibice obu drużyn nie pojawili się jednocześnie na jednym stadionie. Można zakładać, że w tym roku będzie podobnie.

Historia derbów Łodzi sięga lat 20-tych ubiegłego wieku. Do tej pory rozegrano 73 mecze między Widzewem a ŁKS-em. Widzew Łódź w tym roku w wielkich bólach awansował do Fortuna 1 Ligi. Do ostatniego gwizdka ostatniego spotkania, ważyły się losy Widzewiaków. Ostatecznie łodzianie... przegrali swoje starcie, ale na ratunek pośpieszyli im piłkarze „niezawodnego” GKS-u Katowice, który po raz kolejny zawalił sprawę na ostatniej prostej. Natomiast ŁKS Łódź z hukiem spadł z poziomu PKO Ekstraklasy, stając się najgorszym spadkowiczem ostatnich lat. Teraz oba zespoły spotkają się na ligowym zapleczu, co oznacza powrót derbów Łodzi po 3 sezonach przerwy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz odkryła całe ciało i pokazała je na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusem

Ostatni sezon Widzewa i ŁKS-u

Zespoły Widzewa Łódź i ŁKS-u po raz ostatni spotkały się w sezonie 2016/2017 w III lidze, czyli na IV poziomie rozgrywek. W pierwszym spotkaniu przy alei Unii padł remis 2:2, a i rewanżowe starcie przy alei Piłsudskiego nie przyniosło rozstrzygnięcia, a na dodatek zakończyło się bezbramkowym rezultatem. Bez wątpienia wszyscy w Łodzi liczą na to, że tegoroczne mecze przyniosą zdecydowanie więcej emocji. Niestety, ale nie należy nazbyt żywić nadziei na wielką fetę na trybunach. Nie, nie ze względu na panującą pandemię kronawirusa, ale przez to, że już od 11 lat kibice obu drużyn nie spotkali się na jednym stadionie w tym samym czasie.

Marcin Najman bezlitośnie o pięknej polskiej bokserce. Marcin Najman bezlitośnie o pięknej polskiej bokserce. "Frajerstwo, dramat i hańba"Czytaj dalej

Od 11 lat derby Łodzi rozgrywane są bez kibiców

Ostatnie spotkanie między Widzewem a ŁKS przy udziale kibiców obu drużyn, odbyło się 14 sierpnia 2009 roku, na stadionie Widzewa, kiedy oba zespoły występowały w I lidze. Atmosfera była donośna, race okrasiły derby, ale obyło się wówczas bez wielkich awantur. Jednak w kolejnych latach zawsze pojawiało się jakieś ale. A to to fani Widzewa mieli karę za ekscesy podczas meczu z Górnikiem Zabrze, a to nie pozwolono kibicom ŁKS-u wejść na stadion rywala, przez co mecz oglądali na telebimie, jednak najpoważniejszą przyczyną niewpuszczania jednych lub drugich, były nieustanne starcia z policją. I tak w trakcie ostatnich 5 derbów, nie dane było nikomu zobaczyć jak sympatycy Widzewa i ŁKS-u wspierają swoich zawodników jednocześnie. Z informacji Dziennika Łódzkiego wynika, iż nadchodzące derby również będą odbywały się bez kibiców drużyny gości. Wytłumaczenia mają być proste - na Widzewie pandemia i reżim sanitarny, a na ŁKS-ie budowa stadionu.

Źródło: Dziennik Łódzki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sąsiad Polski z przerażeniem patrzy na sytuację nad Wisłą. Rozważają decyzję o przymusowej kwarantannie dla Polaków
  2. Pałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażenie
  3. Wielu Polaków w żałobie. Potwierdziły się druzgocące informacje, nie żyje legenda polskiego sportu
  4. Artur Boruc wprawił kibiców w osłupienie w centrum Warszawy. Został przyłapany, nie pozbył się nałogu
  5. Cristiano Ronaldo myślał o odejściu z Juventusu. Był poirytowany poziomem kolegów
  6. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęge

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News