Wrzosek - Parke
facebook.com/KSW
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Maja 2020

Wielki powrót KSW! Kibice mogą spodziewać się prawdziwych hitów

Po przerwie wywołanej przez pandemię, najlepsi zawodnicy KSW, czyli największej organizacji MMA w Europie, powrócą do octagonów. Kibice z pewnością nie będą mogli doczekać się KSW 53, bowiem karta walk tego wieczoru prezentuje się imponująco.

Na kibiców, którzy zdecydują się na obejrzenie gali czekają wielkie emocje. Naprzeciw siebie staną m.in. niepokonany mistrz Mateusz Gamrot (15-0, 4 KO, 4 Sub) oraz tymczasowy czempion Norman Park (28-6-1, 4 KO, 12 Sub). Ponadto w octagonie będzie można zobaczyć Borysa Mańkowskiego (20-8-1, 3 KO, 8 Sub), który stanie do walki z byłym posiadaczem pasa wagi piórkowej, Marcinem Wrzoską (14-6, 5 KO, 3 Sub).

Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol

KSW 53: Gamrot kontra Park

Pojedynek Mateusza Gamrota z Normanem Parkiem, będzie już trzecim starciem obu zawodników. W pierwszym górą był Polak, który w trzech rundach rozprawił z Irlandczykiem. Walka była niezwykle wyrównana, ale to Gamrotowi udało się z niej wyjść zwycięsko.

Drugie spotkanie miało miejsce już pięć miesięcy później. W Dublinie doszło do ciekawej sytuacji. Park nie zmieścił się w limicie wagowym, wobec czego nie mogło dojść do obrony tytułu przez Polaka. W związku z tym starcie nie miało charakteru walki o pas. Ostatecznie pojedynek i tak został uznany za nieodbyty. Po 9 minutach zaciekłego boju, Gamrot przypadkowo sfaulował rywala, a po diagnozie lekarza, sędzia postanowił przerwać starcie. Od tamtego czasu obaj panowie dawali jasno znać za pomocą mediów, że chcą koniecznie spotkań się w klatce jeszcze raz.

Przerażająca teoria Andrzeja Gołoty. Te słowa mogą go słono kosztowaćPrzerażająca teoria Andrzeja Gołoty. Te słowa mogą go słono kosztowaćCzytaj dalej

KSW 53: bratobójczy pojedynek

W drugiej walce wieczoru naprzeciw siebie stanie dwóch Polaków, a mianowicie Borys Mańkowski oraz Marcin Wrzoska. Ten pierwszy ma niemałe osiągnięcia na swoim koncie. Mańkowski przez lata był czołowym zawodnikiem kategorii półśredniej nad Wisłą. Sięgał on po tytuł na gali KSW 27, a następnie trzykrotnie bronił pasa w starciach z Davidem Zawadą, Jesse Taylorem i Johnem Maguire’em. Podczas gali KSW 39, „Diabeł Tasmański” w walce wieczoru spotkał się z legendarnym Mamedem Khalidovem i nieznacznie przegrał z czempionem wyższej kategorii wagowej. W ostatnim starciu Mańkowski nie dał żadnych szans Vaso Bakoceviciowi „Psychopacie” z Czarnogóry i poddał go anakondą w pierwszej rundzie.

Natomiast ze strony Wrzoska można spodziewać się widowiskowej walki. Jego występy zazwyczaj to gwarantują. Regularny zdobywca nagród za najlepsze pojedynki na galach KSW po raz ósmy wejdzie do klatki. Były mistrz kategorii piórkowej zdobył pas podczas gali KSW 37, kiedy to przez nokaut techniczny w drugiej rundzie wygrał z Arturem „Kornikiem” Sowińskim. Tytuł został mu odebrany w kolejnym starciu przez Klebera Koike Ersbta. Należy pamiętać o jego zaciętym pojedynku z Normanem Parkiem o tymczasowy pas kategorii lekkiej. Niejednogłośnie zwycięzcą ogłoszony został Irlandczyk, ale w środowisku MMA postawa Polaka została doceniona.

Gala KSW 53 została zaplanowana na 11 lipca. Oczywiście podczas tego wieczoru trybuny pozostaną puste, a wydarzenie będzie można obejrzeć wyłącznie w PPV.

Źródło: polsatsport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News