Dawid Kownacki ma pecha
TVP Sport
Autor Piotr Bernaciak - 9 Sierpnia 2019

Wielki problem Dawida Kownackiego. Reprezentant Polski może długo nie zagrać

Dawid Kownacki ma ogromne kłopoty na początku nowego sezonu Bundesligi. Wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski opuści kilka ważnych spotkań. Wszystko przez uraz zawodnika. Okazuje się, że jest on bardzo poważny.

Dawid Kownacki ma spory problem w związku z jego sytuacją na początku tego sezonu w Bundeslidze. Reprezentant Polski miał pewne prawo do tego, by myśleć, że będzie pierwszym wyborem trenera w momencie rozpoczęcia tego sezonu ligi niemieckiej, jednak okazało się, że z pewnego powodu nasz snajper nie będzie w stanie pojawić się na murawie w pierwszej kolejce.

Wszystko przez kontuzję, która dokuczała naszemu reprezentantowi jeszcze podczas młodzieżowych mistrzostw Europy. Jak się okazuje, jest ona na tyle poważna, że przeszkodziła mu nie tylko w starciu z Hiszpanią podczas turnieju, ale sprawi również, że były zawodnik Lecha Poznań opuści pierwsze kilka spotkań Bundesligi. Tak przynajmniej przekonują niemieckie media.

W ostatnich godzinach okienka Manchester United miał złożyć gigantyczną ofertę za LewandowskiegoW ostatnich godzinach okienka Manchester United miał złożyć gigantyczną ofertę za LewandowskiegoCzytaj dalej

Dawid Kownacki z pewnością nie wystąpi w meczu sparingowym z FC 08 Villingen. Trener Friedhelm Funkel potwierdził na konferencji prasowej, że były kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski na pewno nie wystąpi w sparingu, a prawdopodobne jest, że opuści również kilka pierwszych kolejek w Bundeslidze. Wiemy natomiast, że sytuacja nie jest drmatyczna. Polak wrócił już do treningów, ale opuścił cały okres przygotowawczy.

- Jako doświadczony trener muszę studzić jego zapał. W ostatnich miesiącach miał kilka kontuzji mięśniowych, a naszym zdaniem ich przyczyną było właśnie to, że zbyt szybko wracał. Jesteśmy tego współwinni - powiedział trener Kownackiego.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News