Tottenham kupił Ndombele
Autor Piotr Bernaciak - 2 Lipca 2019

Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Gwiazdor przenosi się do Londynu

Tottenham potwierdził transfer jednego z najbardziej uzdolnionych piłkarzy młodego pokolenia. Dowiedzieliśmy się, że Koguty przeznaczyły na jego sprowadzenie bardzo wysoką kwotę. Klub zadziałał bardzo szybko i ubiegł swoich konkurentów.

Tottenham potwierdził za sprawą swojej oficjalnej strony transfer jednego z piłkarzy, którzy wzbudzali powszechne zainteresowanie wszystkich największych klubów Europy. Zanosiło się na to, że już tego lata sięgnie po niego drużyna, która walczy o najwyższe cele i okazało się, że doszło do tego już na samym początku okienka transferowego. Dowiedzieliśmy się, że Tottenham podpisał kontrakt z Tanguyem Ndombele.

Francuz dotychczas występował w barwach Olympique Lyon, gdzie stał się gwiazdą. Świetnie radził sobie w pierwszym zespole, dzięki czemu zasłużył na zainteresowanie ze strony nie tylko największych klubów kontynentu, ale również selekcjonera reprezentacji Francji. Stało się jasne, że tego lata Ndombele będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy w Europie.

Tottenham potwierdził transfer Ndombele

Mówiło się nawet, że Ndombele może trafić do Barcelony, jednak od kilku dni do mediów przedostała się informacja o zainteresowaniu Tottenhamu. Spurs zapłacili za swojego nowego piłkarza około 60 milionów euro. Co ciekawe, jest to najwyższa kwota, za jaką Tottenham kiedykolwiek kupił zawodnika i jednocześnie najwyższa kwota sprzedaży w historii Lyonu.

Ostatecznie doczekaliśmy się przerwania passy na rynku transferowym w wykonaniu Tottenhamu, która trwała od dłuższego czasu. Władze Spurs nie były chętne na zakontraktowanie nowego piłkarza nawet w obliczu walki w finale Champions League, ale po zdobyciu srebrnego medalu w prestiżowych rozgrywkach zrozumieli, że drużyna ma szansę liczyć się w walce o najwyższe cele.

Do tego niezbędne były jednak wzmocnienia, które ostatecznie udało się zapewnić. Tanguy Ndombele ma spore szanse, by zostać nową gwiazdą nie tylko Tottenhamu, ale również całej ligi. Świadczy o tym nie tylko potencjał piłkarza, ale również kwota, za którą został kupiony.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News