Wilfredo Leon zarobki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 27 Października 2020

Wilfredo Leon zarabia krocie. Nasz siatkarz króluje w najmocniejszej lidze w Europie

Wilfredo Leon to jeden z najlepszych siatkarzy świata. Z wielkimi umiejętnościami sportowymi w parze idą zawsze pieniądze. Dlatego reprezentant Polski może liczyć na pokaźne wynagrodzenie. Mało tego, nasz przyjmujący jest najlepiej opłacanym zawodnikiem najmocniejszej ligi w Europie.

Wilfredo Leon jest z pochodzenia Kubańczykiem. Jednak siatkarz podkreślał, że chciał się wyrwać ze swojej ojczyzny. W 2013 r. poznał swoją przyszłą żonę, Małgorzatę Gronkowską. Para pobrała się w 2015 roku, a 4 lata później Wilfredo otrzymał polskie obywatelstwo.

Choć przyjmujący ma żonę Polkę i płynnie mówi po Polsku, to akurat nie złożyło się jeszcze, aby Leon występował w polskiej lidze. Choć Wilfredo podkreślił w jednym z ostatnich wywiadów, że taka ewentualność jest coraz bardziej prawdopodobna.

Jednak dzięki swoim umiejętnościom, 27-latek ma okazję występować w najlepszych klubach Europy. Aktualnie jest zawodnikiem włoskiej Sir Safety Perugia, gdzie pobiera naprawdę imponującą pensję.

Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzutyByły menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzutyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii

Siatkarzom jeszcze daleko do zarobków piłkarzy

Wilfredo Leon może liczyć na naprawdę godziwą wypłatę, jednak w porównaniu do najlepiej opłacanych piłkarzy świata, te kwoty wyglądaj już trochę blado.

Przykładowo Leo Messi inkasuje nawet 40 milionów euro rocznie. Neymar otrzymuje 35 milionów euro, Cristiano Ronaldo 30 miliony, a Robert Lewandowski ponad 20 milionów.

Włoski dziennik „La Gazetta dello Sport” opublikował listę najlepiej zarabiających siatkarzy włoskiej Serie A. Na jej czele znalazł się właśnie Wilfredo Leon, który zdeklasował konkurencje. Polak jako jedyny może pochwalić się naprawdę wysoką pensją na tle innych kolegów po fachu.

Przed chwilą klub przekazał tragiczną wiadomość, nie żyje młody zawodnik. Ogromna rozpacz i żalPrzed chwilą klub przekazał tragiczną wiadomość, nie żyje młody zawodnik. Ogromna rozpacz i żalCzytaj dalej

Wilfredo Leon najlepiej zarabiającym siatkarzem Serie A

Według „La Gazetty dello Sport”, Wilfredo Leon w Sir Safety Perugia może liczyć na zarobki oscylujące na poziomie 900 tysięcy euro rocznie.

Dzięki temu, Polak jest najlepiej zarabiającym siatkarzem Serie A i w kwestii zarobków zostawia daleko w tyle innych zawodników. Drugi w zestawieniu, atakujący Georg Grozer, pobiera pensję aż o 400 tysięcy eruo niższą od Leona, a zatem jest do 500 tysięcy euro.

Zestawienie „La Gazetty dello Sport” najlepiej zarabiających siatkarzy Serie A:

1. Wilfredo Leon (Perugia, Polska) 900 tysięcy euro
2. Georg Grozer (Piacenza, Niemcy) 500 tysięcy euro
3. Aaron Russell (Piacenza, USA) 450 tysięcy euro
3. Aleksandar Atanasijevic (Perugia, Serbia) 450 tysięcy euro
3. Ricardo Lucarelli (Itas Trentino, Brazylia) 450 tysięcy euro
6. Nimir Abdel-Aziz (Itas Trentino, Holandia) 400 tysięcy euro
6. Yoandy Leal (Civitanova, Brazylia) 400 tysięcy euro

Źródło: La Gazetta dello Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. "Dwoje moich dzieci jest dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie, żeby ktoś mi pomagał"
  2. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News