Bolid Williams Racing
facebook.com/WilliamsF1Team/
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Maja 2020

Williams na sprzedaż! Jakie losy czekają legendarny zespół?

Dzisiejsze informacje na temat Williamsa poruszyły światem Formuły 1. Zespół zerwał umowę ze sponsorem tytularnym, firmą Rokit oraz ogłosił, że jest za sprzedaż. Co będzie z legendarnym teamem, zbudowanym przez Franka Williamsa, w którym jeszcze rok temu jeździł Robert Kubica?

Już od kilku lat ekipa Williamsa znajduje się w poważnej sytuacji finansowej. Doszło nawet do tego, że głównym priorytetem przy zatrudnianiu nowych kierowców stały się pieniądze, jakie zawodnicy mogli wnieść do zespołu. Ostatnie dwa sezony były w ich wykonaniu dramatyczne, bowiem za każdym razem dojeżdżali na końcu stawki.

Dziś pojawiła się wiadomość, w której team Williams ogłosił zerwanie umowy ze sponsorem tytularnym, firmą Rokit. Z opublikowanego ogłoszenia wynika, że to zespół był inicjatorem zakończenia współpracy. Bardzo możliwe, iż przedsiębiorstwo przestało dostarczać pieniądze do zespołu, a mowa o 20 mln euro rocznie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol

Williams na sprzedaż

Ekipa Franka Williamsa opublikowała raport finansowy za poprzedni rok, z którego wynika, iż zespół miał aż 15 mln euro straty. Sytuacja zrobiła się naprawdę dramatyczna. Dyrektor generalny Grupy Williamsa, Mike O’Driscoll, wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że akcje spółki są na sprzedaż.

"Rozważane opcje obejmują, między innymi, pozyskanie nowego kapitału dla firmy, sprzedaż mniejszościowego pakietu akcji WGPH lub większościowego pakietu akcji WGPH, w tym potencjalną sprzedaż całej Spółki", napisał O'Driscoll.

Wśród potencjalnych nabywców akcji wymienia się Michaela Latifiego, czyli ojca jednego z kierowców zespołu, Nicholasa Latifiego, a także rosyjskiego miliardera Dimitrija Mazepina. Ponoć Rosjanin szuka możliwości zainwestowania pieniędzy, w któryś z zespołów F1.

Na ten moment nie wiadomo, co będzie dalej z teamem. Przedstawiciele spółki są otwarci na propozycje. Jedno jest pewne, to już jest walka przed ostatecznym upadkiem.

Michal Doleżal przekazał ważne informacje dla polskich kibiców. Zdradził, jak wyglądają treningi skoczków narciarskichMichal Doleżal przekazał ważne informacje dla polskich kibiców. Zdradził, jak wyglądają treningi skoczków narciarskichCzytaj dalej

Legendarny team sir Franka Williamsa

Zespół Williams został założony w 1977 roku przez Franka Williamsa. Od tamtego czasu udało im się wywalczyć 9 mistrzostw konstruktorów oraz 7 kierowców. W barwach tego teamu jeździli tak wybitni zawodnicy jak Ayrton Senna, Keke Rosberg, Nigel Mansell, Alain Prost, Nelson Piquet, czy Jenson Button. W zeszłym roku my również mieliśmy swój akcent, ponieważ barw brytyjskiego zespołu bronił Robert Kubica. Polak zdobył dla Williamsa jedyny punkt w trakcie zeszłego sezonu.

Niewątpliwe rozpad tak zasłużonego zespołu dla Formuły 1, byłby wielką stratą. Niestety bardzo możliwe, że Frank Williams i jego współpracownicy, będą mogli powalczyć jedynie o pozostawienie aktualne nazwy teamu przez kolejnych właścicieli.

Źródło: sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News