Williams F1
Heuler Andrey via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Autor Aleksy Kiełbasa - 21 Sierpnia 2020

Były zespół Roberta Kubicy został sprzedany. Legendarny team F1 otwiera nowy rozdział

To już potwierdzone. Były zespół Roberta Kubicy, Williams Racing trafił w ręce amerykańskiego inwestora. Nowym właścicielem legendarnego teamu F1 została grupa inwestycyjna – Dorilton Capital. Czy brytyjska stajnia zachowa swoją nazwę?

Kilka tygodni temu włodarze ekipy Williams Racing ogłosił, że jest zespół na sprzedaż. Legenda F1 była w tak potężnych tarapatach, iż było to jedyne wyjście, aby nie doprowadzić do upadku brytyjskiego teamu. Możliwości były dwie, albo wykupić część akcji zespołu z Grove, albo zakupić go w całości. Ostatecznie staja, dla której jeszcze rok temu jeździł Robert Kubica, trafiła w ręce amerykańskiej grupy inwestycyjnej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi

Williams został sprzedany

Nabywcą zespołu Williams Racing okazała się amerykańska grupa inwestycyjna Dorilton Capital. Zgodę na taką decyzję jednomyślnie wyraziła rada nadzorcza teamu z Grove.

- Osiągnęliśmy porozumienie i jesteśmy zachwyceni, że Dorilton stał się nowym właścicielem zespołu. Kiedy zaczynaliśmy ten proces, chcieliśmy znaleźć partnera, który dzieli nasze pasje i wartości, który wie, jaki jest potencjał zespołu i jak go wykorzystać. Właśnie to cechuje Dorilton. (…) Jako rodzina Williamsa, zawsze przedkładaliśmy dobro zespołu nad nasze. Uczynienie go znów konkurencyjnym i ochrona naszych pracowników były naszym celem od początku. To może koniec ery naszej rodziny jako właściciela, ale wiemy, że zespół idzie w dobre ręce. Sprzedaż zapewnia zespołowi przetrwanie i ponownie wkracza on na drogę do sukcesy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Dorilton za wiarę i chęć rozwoju zespołu” – powiedziała Claire Williams, szefowa ekipy, która prawdopodobnie już niedługo będzie musiała się pożegnać ze swoim stanowiskiem.

Fantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzjęFantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzjęCzytaj dalej


Czy legenda F1 zachowa swoją historyczną nazwę?

Sprzedaż Williamsa amerykanom nie oznacza jednak tego, że legendarny zespół F1 zmieni swoje znaki rozpoznawalne, takie jak nazwa teamu oraz bolidu. Claire Williams bardzo zależało na to, aby nowy właściciel uszanował dotychczasowe dziedzictwo. Córka założyciela stajni, czyli Franka Williamsa, dostała właśnie takie zapewnienie od Dorilton Capital. Oprócz zachowania nazwy teamu i bolidy, siedzibą Williamsa pozostanie Grove.

Źródło: powrotroberta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News