willingen
youtube.com/[Hastamix]
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Lutego 2020

Wielki sukces polskich skoczków. W końcu spełnili oczekiwania milionów kibiców

Willingen będzie dzisiaj świadkiem niesamowitych wydarzeń, w których - miejmy nadzieję, główną rolę odegrają reprezentanci Polski. Jak na razie, atleci z Polski pokazują się z wybitnej formy i wszystkim udało się zakwalifkować do głównego konkursu. Tak dobrego występu polskich skoczków nie widzieliśmy od dawna i daje on szanse na świetne zawody.

Willingen przyniesie dzisiaj wiele emocji. Reprezentanci Polski, którzy pokazywali się z wybitnie dobrej strony w trakcie tego sezonu, kontynuują passę. W trakcie kwalifikacji do konkursu głównego doszło do wielkiego tryumfu polskich sportowców, którzy dali radę podołać eliminacjom. Oznacza to, że w trakcie konkursu głównego zobaczymy wszystkich naszych reprezentantów. Tak dobra wiadomość tuż przed starem zawodów zwiastuje na to, że dzisiejszy konkurs będzie bardzo udany.

Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem ŚwiataPolscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem ŚwiataCzytaj dalej

Willingen. Świetna postawa Polaków w eliminacjach

Konkursy w Willingen nie zaczęły się dobrze. Wczoraj na skoczni wiał potężny wiatr, a samo rozegranie zawodów stało pod znakiem zapytania. Kwalifikacje do konkursu nie zaczęły się po myśli reprezentantów Polski, a najsłabszy skok oddał Andrzej Stękała, który wskoczył na odległość 106 metrów. Z pozoru może się wydawać, że to dość niewiele, ale w praktyce zagwarantowało Polakowi udział w głównym konkursie. Kolejnym reprezentantem Polski, który wystartował w kwalifikacjach był Aleksander Zniszczoł, który wylądował o 10 metrów dalej od Stękały.

Z dobrej strony pokazali się także Klemens Murańka i Jakub Wolny. Sportowcy, którzy w tym sezonie nie zachwycali, pokazali, że skocznia w Willingen im służy. Wolny wzbił się na wysokość 127 metrów i na pewien czas objął prowadzenie w kwalifikacjach, a Murańka wbił się na wysokość 123,5 metra.

Stoch pokazał klasę. Żyła i Kubacki z problemami

Najgorzej z najlepszych reprezentantów Polski wypadł Piotr Żyła. Sympatyczny sportowiec skoczył zaledwie 124 metry, a więc o wiele poniżej oczekiwań. Kamil Stoch wzbił się na odległość 130 metrów, a jeden z faworytów do zwycięstwa w tym sezonie - Dawid Kubacki miał bardzo utrudniony skok przy dość słabych warunkach pogodowych. Polak skoczył na odległość 125 metrów.

Stephan Leyhe okazał się najlepszym skoczkiem, co jednak nie umniejsza szans reprezentantów Polski. Jak widać, Polacy pokazali klasę , a kibice wprost nie mogą doczekać się konkursu głównego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News