Wimbledon
Facebook Wimbledon
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Kwietnia 2020

Oficjalnie: Wimbledon został odwołany. Pierwsza taka sytuacja od lat, coś niemożliwego

Wimbledon od lat uważany jest za najbardziej prestiżowy turniej tenisowy świata. Na trawiastych kortach w Londynie najlepsi zawodnicy świata nie będą rywalizować w tym roku o tytuł wielkoszlemowy. Organizatorzy postanowili odwołać imprezę z uwagi na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa.

Wimbledon to kolejny po między innymi Indian Wells i French Open turniej, który nie dojdzie do skutku z uwagi na pandemię koronawirusa. W tym przypadku nie mówimy jednak o przełożeniu zawodów, a całkowitej rezygnacji z nich. Organizacja zarządzająca turniejem zdecydowała o odwołaniu zmagań w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników, personelu oraz kibiców.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
  2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców
Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bićMarcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bićCzytaj dalej


Wimbledon nie odbędzie się pierwszy raz od 75 lat

W środę zorganizowano specjalne spotkanie organizatorów turnieju rozgrywanego od ponad stu lat na kortach All England Lawn Tennis Club. Tematem obrad była oczywiście aktualna sytuacja spowodowana zagrożeniem epidemicznym. Zapadła decyzja o odwołaniu najsłynniejszego tenisowego turnieju świata. Następna edycja imprezy odbędzie się dopiero w 2021 roku w dniach 28 czerwca - 11 lipca. Jest to pierwszy raz od czasów drugiej wojny światowej, gdy zawody na trawiastych kortach w Londynie się nie odbędą.

Brazylijczyk w reprezentacji Polski? Piłkarz polskiego klubu mógł zagrać w drużynie NawałkiBrazylijczyk w reprezentacji Polski? Piłkarz polskiego klubu mógł zagrać w drużynie NawałkiCzytaj dalej


Najbardziej prestiżowy turniej tenisowy świata został przełożony na przyszły rok

Do tej pory jedynie z uwagi na konflikty zbrojne w latach 1915-1918 i 1940-1945, w które zaangażowane były siły brytyjskie, odwoływano rozgrywane od 1877 roku zawody najlepszych tenisistów świata. W bezprecedensowej sytuacji, w jakiej znalazł się świat z powodu koronawirusa, niestety Wimbledon dołączył do długiej listy najważniejszych imprez, które się nie odbędą.

- Naszym zdaniem najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich, którzy sprawiają, że Wimbledon to wydarzenie angażujące społeczeństwo, graczy, gości, pracowników, wolontariuszy, partnerów, kontrahentów i lokalnych mieszkańców. Uważamy, że odwołanie Wimbledonu jest najlepszą decyzją w interesie zdrowia publicznego. Podejmujemy tę decyzję teraz, a nie za kilka tygodni, co jest w interesie osób, które miały rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia. Ci, którzy kupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy i możliwość zakupu wejściówek na ten sam dzień w 2021 roku - napisano w oświadczeniu All England Lawn Tennis Club na stronie internetowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowania
  2. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
  5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
  6. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty


Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News