Wisła Kraków
commons.wikimedia.org/Piotr Drabik/creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Autor Aleksy Kiełbasa - 2 Października 2020

Koronawirus w Wiśle Kraków. Przełożony mecz i odwołane treningi

Wisła Kraków nie zagra w najbliższy weekend PKO Ekstraklasy. Jej spotkanie z Lechią Gdańsk zostało przełożone. Ze względu na bardzo niebezpieczną sytuację, klub postanowił także odwołać najbliższe treningi. Pozytywny wynik testu na koronawirusa ma m.in. Gieorgij Żukow, a na kwarantannie od kilku dni przebywają już Dawid i Jakub Błaszczykowscy.

Sytuacja w Wiśle Kraków o ostatnich dniach stała się jeszcze bardziej trudna. Nie dość, że ze względu na zakażenie koronawirusem poza grą jest Jakub Błaszczykowski, zarażony jest także jego brat Dawid, czyli prezes klubu, to teraz okazało się, że również Gieorgij Żukow otrzymał pozytywny wynik na obecność COVID-u 19. W związku z obawą przed wzrostem liczby zakażeń klub odwołał treningi grupowe, a spotkanie Białej Gwiazdy z Lechią Gdańsk zostało przełożone. Ponadto w kadrze jest kilku zawodników, którzy nie czują się najlepiej i wykazują pewne objawy.

Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje lokalna legenda piłki nożnej, przed laty było o nim bardzo głośnoPolacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje lokalna legenda piłki nożnej, przed laty było o nim bardzo głośnoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa

Największe zagrożenie jest w szatni

Jak podkreślił w rozmowie z Magazynem Sportowym RDC prezes Marcin Amunicki, największe zagrożenie zakażenia korowirusem istnieje w szatni.

– Podkreśla się, że trudno jest się zarazić w trakcie meczu, na boisku. To potwierdza liczba rozegranych meczów nawet z osobami później zidentyfikowanymi jako chore. Największym zagrożeniem jest przebywanie w małej szatni przy okazji treningów. Wiem, że niektóre kluby wykorzystują kilka szatni, dzielą zawodników na kilka grup, by ten wirus się nie mieszał – stwierdził Amunicki.

Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała swoją kobiecość milionom Polaków, przesadziła (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała swoją kobiecość milionom Polaków, przesadziła (FOTO)Czytaj dalej

Sanepid zalecił dowołanie meczu z Wisły Kraków z Lechią Gdańsk

W związku z dużym zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronawirusa, sanepid zarekomendował przesunięcie meczu.

- PPIS w Krakowie mając na uwadze ognisko epidemiczne, które występuje w klubie, a także kolejne nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 wśród piłkarzy zarekomendował odwołanie meczu. Ponadto zasygnalizował klubowi, iż niedostosowanie się do niniejszej rekomendacji może spowodować gwałtowny wzrost liczby zakażeń i rozwój ogniska - mówi na łamach TVP Sport Adam Jędrzejczyk z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie.

Dlatego po konsultacjach z Ekstraklasą S.A., mecz Wisły Kraków z Lechią Gdańsk został przełożony. To nie jedyne przełożone spotkanie tego weekendu, bowiem starcie Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok także zostało przeniesione na późniejszy termin.

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News