Wisła Kraków trener
Facebook Jakub Błaszczykowski
Autor Łukasz Kowalski - 4 Grudnia 2020

Legenda Wisły Kraków zaatakowała Błaszczykowskiego. "Nie rozumie swojej roli"

Wisła Kraków po raz kolejny przechodzi przez gorszy okres. Po sobotniej porażce z Zagłębiem Lubin (1:2) z pracą pożegnał się jej dotychczasowy szkoleniowiec Artur Skowronek. W jego miejsce przyszedł Peter Hyballa. Ostatnie wydarzenia w klubie wywołały masę komentarzy. Były legendarny zawodnik Białej Gwiazdy, Andrzej Iwan mocno skrytykował zawodnika i współwłaściciela klubu Jakuba Błaszczykowskiego.

  • Wisła Kraków stara się uratować sezon. Pracę stracił Skowronek, jego miejsce zajął Hyballa
  • To nie koniec kłopotów Wisły Kraków. Biała Gwiazda jest tuż nad strefą spadkową
  • Zastrzeżenia do funkcjonowania Wisły Kraków ma jej były legendarny napastnik Andrzej Iwan
  • Były reprezentant Polski skrytykował przy okazji Jakuba Błaszczykowskiego, który jest także współwłaścicielem klubu

Wisła Karków po raz kolejny przechodzi przez burzliwy okres. W sobotę Biała Gwiazda zaliczyła już kolejną porażkę w sezonie. Tym razem wiślacy ulegli Zagłębiu Lubin 1:2. Ta porażka przelała w klubie czarę goryczy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Dziewczyna Arkadiusza Milika pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków. Co za ciało, gorące zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Dziewczyna Arkadiusza Milika pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków. Co za ciało, gorące zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Wisła Kraków zmieniła trenera

Władze Wisły Kraków uznały, że formuła współpracy trener Artura Skowronka z zespołem się wypaliła i drużyna potrzebuje nowych bodźców. W jego miejsce zatrudniono doświadczonego Niemca Petera Hyballę.

Ostatnie wydarzenia w Wiśle spowodowały lawinę komentarzy. Klub zajmuje 12. miejsce w tabeli, ale jego przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie 2 punkty. Nowy trener ma za zadanie poprawić grę krakowskiego zespołu, który ostatni raz w lidze wygrał pod koniec października. To był jeden z dwóch wygranych meczów Wisły w ty sezonie. Hyballa zadebiutuje już w piątek w derbowym meczu z Cracovią.

Obecną sytuację w Białej Gwieździe skomentował jej były zawodnik Andrzej Iwan. W rozmowie z Weszło.com odniósł się do zwolnienia trenera skowronka i ostatnich działań władz krakowskiego zespołu.

- Osobiście byłem zwolennikiem zatrudnienia trenera Skowronka. Uważałem go za zdolnego szkoleniowca, obserwowałem jego pracę przez dłuższy okres. Wydawało mi się, że do Wisły będzie pasował jak ulał. W ostatnim czasie miałem jednak wątpliwości, dziwiły mnie pewne decyzje personalne - powiedział Iwan.

Cezary Kucharski atakuje Lewandowskiego. Cezary Kucharski atakuje Lewandowskiego. "Jestem niewinny i to udowodnię"Czytaj dalej

Legenda Białej Gwiazdy krytykuje Błaszczykowskiego

W swojej wypowiedzi zawarł także wątek Jakuba Błaszczykowskiego. Były reprezentant Polski jest obecnie zawodnikiem zespołu, a do tego jest współwłaścicielem klubu. Prezesem Wisły jest natomiast brat piłkarza - Dawid.

- Tak samo nie rozumiałem ugięcia się pod presją Kuby (Błaszczykowskiego - przyp. red.), który chciał zmienić trenera od przygotowania fizycznego. Teraz widzimy tego efekty, Wisła słabo prezentuje się fizycznie. Nie ma takiego zaangażowania, możliwości kondycyjne wyglądają na gorsze. Mówiąc wprost, piłkarze źle wyglądają - stwierdził Iwan.

Ta wypowiedź jest co najmniej krzywdząca dla 108-krotnego reprezentanta Polski. Jak donosi Sport. pl, Błaszczykowski był wielkim zwolennikiem Leszka Dyi, który obecnie pracuje w reprezentacji Polski. Za zwolnieniem trenera od przygotowania fizycznego miał być Skowronek.

- Duża część ludzi zarządzających klubem była przeciwko zatrudnieniu Artura Skowronka. To była autonomiczna decyzja Kuby, co już wtedy mogło być pewnym sygnałem ostrzegawczym. Teraz Kuba musi zadbać o lepsze rezultaty, nie da się ukryć, że jest bardzo obciążony. Mam wątpliwości, czy on do końca rozumie swoją rolę - kontynuował Iwan.

- Kiedy wracał do Wisły, wszyscy się ekscytowali, ale ludzie kochani! Kuba mógł i nadal może czasami pomóc, lecz na pewno nie jest osobą, która popchnie Wisłę do przodu. Nie ma takiej możliwości, to zgrana płyta - dodał.

Błaszczykowski wrócił do Wisły Kraków na początku 2019 roku. Wtedy nie tylko dołączył do drużyny, ale także udzielił klubowi pożyczki. Obecnie razem z Tomaszem Jażdżyńskim i Jarosławem Królewskim jest współwłaścicielem Wisły.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News