Wisła Kraków
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 9 Października 2020

Katastrofalna sytuacja w Wiśle Kraków. Klub wydał pilny komunikat

Wisła Kraków to jeden z klubów Ekstraklasy, który boryka się z zarażeniami wśród piłkarzy pierwszej drużyny. Z tego powodu jeden z meczów Białej Gwiazdy został przełożony. Teraz krakowski klub wydał pilny komunikat medyczny na temat sytuacji w drużynie i jej pracy w najbliższych dniach.

Wisła Kraków w nowym sezonie Ekstraklasy radzi sobie bardzo słabo i zajmuje bardzo niskie miejsce w tabeli. Niedawno do kłopotów Białej Gwiazdy doszły kolejne, związane z pandemią koronawirusa. Z powodu zarażeń wśród piłkarzy odwołano mecz z Lechią Gdańsk. Teraz Wisłą wydała komunikat dotyczący aktualnej sytuacji w klubie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragedia obiegła Polskę. Anna Pęksa zginęła w wypadku samochodowym, jej zasługi dla sportu są bezgraniczne
  2. Nieprawdopodobne odkrycie w Chinach. Naukowcy nie mogli uwierzyć własnym oczom
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Córka Adama Małysza nie wytrzymała. Kiedy była małą dziewczynką, bardzo się bała, wszystko przez ojcaCórka Adama Małysza nie wytrzymała. Kiedy była małą dziewczynką, bardzo się bała, wszystko przez ojcaCzytaj dalej

Wisła Kraków ma coraz większe problemy

W środę 7 października pracownicy klubu, w tym piłkarze, zostali przebadani na obecność koronawirusa. Jak dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia Białej Gwiazdy, wykazały one kolejne zakażenia koronawirusem. - W środę 7 października zawodnicy i sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Wisły Kraków przeszli testy kontrolne na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto nowe pozytywne przypadki - zaczyna się komunikat klubu.

W tych warunkach Wisła Kraków musiała wprowadzić specjalne wytyczne dotyczące treningów piłkarzy. - W minionych dniach drużyna pracowała w izolacji w oparciu o indywidualne wytyczne otrzymane od sztabu, z wyłączeniem zarażonych zawodników przebywających w kwarantannie. Zgodnie z rekomendacją Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej, piłkarze z negatywnym wynikiem testu mogą rozpocząć zajęcia stacjonarne - czytamy.

Inaczej jest rzecz jasna z zawodnikami, którzy chorują na COVID-19. Ci będą mogli wrócić do treningów dopiero po tym, jak klub upewni się, że są zdrowi. - Piłkarze, którzy borykają się z SARS-CoV-2, prowadzeni są w oparciu o odrębne wytyczne. Po zakończeniu kwarantanny w przyszłym tygodniu klub skieruje ich na badania i dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku będą mogli zostać włączeni w proces treningowy - brzmi oficjalny komunikat.

Zbigniew Boniek nie miał pojęcia, że nagrywa go kamera. Jego zachowanie absolutnie zaskoczyło widzów (WIDEO)Zbigniew Boniek nie miał pojęcia, że nagrywa go kamera. Jego zachowanie absolutnie zaskoczyło widzów (WIDEO)Czytaj dalej

Kiedy kolejny mecz Białej Gwiazdy?

Mimo wielu zarażeń władze klubu mają nadzieję, że zespół zdoła rozegrać następny mecz Ekstraklasy, który jest zaplanowany na 18 października. Wisła Kraków ma wtedy zmierzyć się ze Stalą Mielec, w której ostatnio również wykryto jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Do spotkania pozostało jednak sporo czasu i miejmy nadzieję, że sytuacja w obu klubach ustabilizuje się.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln
  2. Poważna awaria w banku Santander. Klienci nie mają dostępu do pieniędzy
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Odkryli skarb sprzed milionów lat. Znalezisko zbiło z tropu naukowców badających teorię ewolucji

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News