Emmanuel Kumah
Instagram/Emmanuel Kumah
Autor - 10 Stycznia 2020

Klub z okręgówki podpisze kontrakt ze znanym piłkarzem. Miesiąc temu grał w Wiśle Kraków

Wisła Kraków nie była zadowolona z jego poczynań, dlatego bez żalu się go pozbyła. Teraz znany piłkarz podpisał kontrakt z klubem grającym w okręgówce.

Wisła Kraków koniecznie potrzebuje piłkarzy, którzy wzmocniliby z miejsca pierwszą jedenastkę. Biała Gwiazda w tym sezonie będzie walczyła o to, by pozostać w Ekstraklasie. Bez żalu krakowski klub pozbył się jednak jednego z zawodników, który miał być jednym z odkryć polskiej ligi.

Zmarł młody piłkarski talent. Poniósł przykrą śmierć w wypadku, który przyprawia o dreszczeZmarł młody piłkarski talent. Poniósł przykrą śmierć w wypadku, który przyprawia o dreszczeCzytaj dalej

Wisła Kraków oddała piłkarza do okręgówki

Emmanuel Kumah - bo o nim mowa - trafił do Wisły Kraków w luty 2019 roku. Został wypożyczony z ghańskiego Tudu Mighty Jets. Młodzieżowy reprezentant swojego kraju był regularnie powoływany do kadry U-20. To ofensywny pomocnik, który może występować również na skrzydle. Jego wypożyczenie trwało do 31 grudnia 2019 roku. Klub postanowił, że nie będzie wiązał się z nim na dłużej.

Zawodnik rozegrał w Ekstraklasie łącznie pięć meczów, spędzając na placu gry tylko 72 minuty. Nie wpisał się na listę strzelców ani nie zanotował żadnej asysty. Za to w Centralnej Lidze Juniorów w dwóch spotkaniach zdobył dwie bramki.

Wisła Kraków walczy w tym sezonie o utrzymanie w Ekstraklasie

Teraz Kumah trafił do Wieczystej Kraków. To klub z okręgówki, który w najbliższych latach zamierza przebić się przez wszystkie klasy rozgrywkowe, by nawet trafić do Ekstraklasy. Oczywiście do tego daleka droga, ale nie można im odmówić chęci. W ich klubie jest wielu zawodników z przeszłością w polskiej lidze, m.in. Michał Miśkiewicz, Bartłoimej Smuczyński, Maciej Bębenek czy Bartosz Iwan.

Niewykluczone, że Wisła Kraków sporo straciła. Kumah ma dopiero 20 lat i może się jeszcze bardzo rozwinąć, a każdy zdrowy piłkarz jest teraz dla Białej Gwiazdy kimś na wagę złota. W chwili obecnej Wisła zajmuje dopiero piętnaste miejsce w Ekstraklasie, tracąc do bezpiecznej, trzynastej lokaty, cztery punkty. W tym sezonie z najwyższej klasy rozgrywkowej spadają trzy drużyny, przez co walka o utrzymanie będzie jeszcze ciekawsza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski bliski opuszczenia Ekstraklasy. Zainteresowanie z dwóch europejskich lig
  2. Transfer Krzysztofa Piątka coraz bliżej? Legendarny klub zmaga się z problemami
  3. Kolejny zawodnik z Ekstraklasy zagra we Włoszech. Trafi do rewelacji sezonu
  4. Wiadomo już, jaka przyszłość czeka Garetha Bale'a. Wymowne słowa jego agenta
  5. FC Barcelona podjęła decyzję. Trwają negocjacje, legenda zostanie nowym trenerem
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News