Wisła Kraków Paweł Brożek
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 15 Lipca 2020

Legenda polskiego futbolu oficjalnie kończy karierę. Przez lata występował w reprezentacji Polski, czas na pożegnanie

Wisła Kraków musi pogodzić się z tym, że od kolejnego sezonu nie będzie już w niej występował zawodnik uznawany za prawdziwą legendę. Paweł Brożek poinformował o zakończeniu kariery sportowej. To wielki cios dla Białej Gwiazdy, która może pozostać bez napastnika w kolejnym sezonie.

Wisła Kraków przez długie lata mogła czerpać gigantyczne korzyści z usług Pawła Brożka, który był niekwestionowaną legendą klubu z Reymonta. Zawodnik występował w ekipie Białej Gwiazdy przez bardzo wiele lat z przerwą na zagraniczną przygodę, jednak w ostatnich latach wrócił do stolicy Małopolski, by pomóc swojej ukochanej drużynie w trudniejszych dla niej czasach.

Ostatnia kontuzja sprawiła, że prawdopodobieństwo powrotu Pawła Brożka znacznie zmalało. Teraz wiemy już, że legendy polskiego futbolu nie zobaczymy już na boisku w rozgrywkach ligowych. Piłkarz przekazał ważne informacje kibicom.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Skandal w Wieliczce. Druzgocące zdjęcie obiegło internet. Włos jeży się na głowie
Zbigniew Boniek znów oburzył wielu Polaków. Jego kolejny wpis wywołał prawdziwą burzęZbigniew Boniek znów oburzył wielu Polaków. Jego kolejny wpis wywołał prawdziwą burzęCzytaj dalej

Wisła Kraków żegna swoją legendę

- Definitywnie kończę karierę. Decyzję podjąłem już przed startem tego sezonu. Może wtedy jeszcze nie na sto, ale na pewno na 95 procent, że to mój ostatni rok zawodowego grania w piłkę. Starałem się grać najlepiej, jak potrafię i myślę, że w pełnym zdrowiu dałbym radę grać jeszcze przez sezon - powiedział Paweł Brożek w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Ostatnia kontuzja sprawiła, że Wisła Kraków musiała eksploatować Alona Turgemana. Napastnik spisuje się świetnie, ale w meczu z Zagłębiem Lubin nabawił się kolejnej poważnej kontuzji. Oznacza to, że krakowianie mogą pozostać w kolejnym sezonie bez napastnika w dobrej formie. Wiemy już, że do gry nie wróci Paweł Brożek, prawdopodobnie nie rozegra on nawet pożegnalnego spotkania w karierze.

Wisła Kraków musi sobie poradzić i szukać nowego napastnika

Paweł Brożek bez wątpienia jest legendą polskiej piłki i naszej Ekstraklasy. Przez lata był także powoływany do reprezentacji Polski, w której cieszył się zaufaniem, zanim jeszcze do głosu doszedł Robert Lewandowski. Brożek karierę zakończyć miał już rok temu, jednak ostatecznie zdecydował się na pozostanie w Wiśle. Tym razem nie będzie jednak zmiany scenariusza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka i Lidl zaostrzają walkę o klientów. My tylko na tym zyskamy, szykują się ostre cięcia cen
  2. Współpraca TVN-u i Polsatu stała się faktem. Rozpoczynają budowę wspólnego serwisu
  3. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata
  4. Kamil Stoch i Piotr Żyła mają wspólną tajemnicę. Połączył ich nie tylko sport, mało kto o tym wiedział
  5. Rywal Kamila Stocha został piosenkarzem. Znany skoczek nagrał wakacyjny hit (WIDEO)
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News