Wisła Kraków
instagram.com/wislakrakowsa
Autor Piotr Mika - 18 Października 2020

Wisła Kraków zmiażdzyła rywali. Prawdziwy nokaut, grad bramek. Tak dobrej Wisły nie widzieliśmy od dawna

Wisła Kraków jeszcze niedawno była wyśmiewana przez wielu kibiców z powodu swojej słabej postawy na boisku. Później jednak Biała Gwiazda dość niespodziewanie zremisowała z jednym z najlepszych zespołów nowego sezonu, Górnikiem Zabrze, a teraz niezwykle wysoko wygrała z beniaminkiem, Stalą Mielec. To był prawdziwy koncert w wykonaniu krakowian.

Wisła Kraków czekała aż 6 spotkań na zwycięstwo w Ekstraklasie w tym sezonie, ale gdy już im się to udało, to zrobili to w niezwykłym stylu. Biała Gwiazda rozbiła na wyjeździe Stal Mielec aż 6:0, dzięki czemu wspięła się w tabeli o kilka pozycji. Dla beniaminka była to natomiast najwyższa porażka w historii.

1. Leo Messi jednak w Manchesterze City? Szejkowie mają plan, nie chcą czekać do końca kontrakt
  2. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
  3. Mało kto zna prawdę o tajnej działalności Adama Małysza. Prawie nikt już nie pamięta
Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Wisła Kraków nareszcie skuteczna

Do tej pory krakowski zespół w pięciu meczach poniósł dwie porażki i trzykrotnie remisował, zdobywając ledwie cztery bramki. W niedzielnym meczu przeciwko Stali Mielec podopieczni Artura Skowronka poprawili więc znacznie swój dorobek zarówno punktowy jak i bramkowy. Już w pierwszej połowie Wisła Kraków zdobyła trzy bramki. W 10. minucie strzelanie rozpoczął Maciej Frydrych, a później do bramki trafiali Felicio Brown Forbes (29.) i Chuca (39.).

Po przerwie Biała Gwiazda wiedziała, że może pozwolić sobie na więcej. Już w 47. minucie Yaw Yeboah podwyższył prowadzenie na 4:0, a w 53. ponownie oddał skuteczny strzał i zrobiło się 5:0. Dzieła zniszczenia dokończył Patryk Plewka, trafiając ledwie trzy minuty po drugiej bramce Yeboaha. Stal Mielec była całkowicie bezradna, jednak swoją szansę na bramkę honorową miała. Jeden z gospodarzy uderzył nad bramkarzem Mateuszem Lisem, jednak piłkę lecącą do bramki wybij Maciej Sadlok.

Anna Lewandowska padła ofiarą druzgocącego oszustwa. Opowiedziała o wszystkim milionom Polaków, smutneAnna Lewandowska padła ofiarą druzgocącego oszustwa. Opowiedziała o wszystkim milionom Polaków, smutneCzytaj dalej

Historyczna porażka Stali Mielec

Dla gości była to najwyższa wyjazdowa wygrana od 2015 roku, gdy 19 września pokonała 6:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Z kolei dla Stali Mielec było to pobicie niechlubnego rekordu. Jeszcze nigdy w swojej historii Stal nie doznała tak dotkliwej porażki na własnym boisku. Do tej pory drużyna z Mielca najwyżej u siebie przegrała z Górnikiem Zabrze 1:6 w 1961 roku oraz z Legią Warszawa 0:5 w 1996.

Po tym meczu Wisła Kraków wskoczyła na 11, miejsce w tabeli mając na koncie 6 punktów. Stal Mielec jest na 14. miejscu, mając o jedno oczko mniej, jednak beniaminek Ekstraklasy rozegrał o jedno spotkanie więcej (7) od Białej Gwiazdy.

3. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  4. W końcu sukces Roberta Kubicy. Polak zaskoczył fanów na całym świecie, mamy podium
  5. TVN informuje: duże zmiany dla pasażerów w pociągach. PKP wyciągnęło wnioski?