Wisła Kraków
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 3 Grudnia 2020

Wisła Kraków. Najlepszy polski klub początku XXI wieku

Wisła Kraków na początku XXI wieku dosłownie zdominowała polską Ekstraklasę. Nieco ponad 10 lat temu to właśnie pod Wawelem co roku sięgano po tytuł mistrzowski. Drużyna grała jak z nut.

Wisła Kraków była zdecydowanie najlepszym polskim klubem początku XXI wieku. To właśnie wtedy Biała Gwiazda odnosiła gigantyczne sukcesy, sięgając po mistrzostwa Polski aż sześciokrotnie. Dopiero Legia Warszawa dorównała osiągnięciom Wisły w drugiej dekadzie obecnego stulecia, jednak kilka lat wcześniej musiała regularnie oglądać jej plecy.

W barwach Wisły występowało wielu znakomitych zawodników, którzy przebijali się nawet do drużyny narodowej. Przy Reymonta brylowali wówczas Paweł Brożek, Kamil Kosowski, Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski i wreszcie Jakub Błaszczykowski, który po latach wrócił w celu uratowania drużyny najbliższej jego sercu.

Każdy z tych piłkarzy zaliczył swój większy lub mniejszy epizod w reprezentacji Polski, dodatkowo stając się gwiazdą polskiej ligi. Nie mogło być inaczej, bo w tamtych czasach w Wiśle grały niemalże same gwiazdy.

Nie da się ukryć, że w tym wypadku mówimy o prawdziwej plejadzie gwiazd, z których właściwie każda miała swój większy lub mniejszy epizod w reprezentacji Polski. To prawdziwy ewenement w krajowej piłce nożnej.

Dziś Wisła Kraków ma spore problemy, jednak nie da się zapomnieć o złotych czasach drużyny, która dostarczyła swoim kibicom tyle radości. Jedynym wyrzutem sumienia może być właściwie brak awansu do wymarzonej Ligi Mistrzów, choć niejednokrotnie Wiślaków od piłkarskiego raju dzieliły jedynie minuty.

Wszyscy kibice Wisły mają nadzieję, że złote czasy jeszcze powrócą. Na ten moment jednak przez problemy finansowe wydaje się, że te marzenia trzeba po prostu odłożyć te marzenia na dalszy, bliżej nieokreślony termin.

Wisła Kraków dziś ma spore problemy w polskiej Ekstraklasie, jednak kibice twierdzą, że drużyna nie spadnie z ligi, bo cieszy się ogromnym wsparciem kibiców, którzy liczą na odbudowę klubu. Na ten moment właściciele skupiają się na poprawie gry, by za kilka lat wrócić do gry o najwyższe cele i przełamać dominację Legii Warszawa na krajowym podwórku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News