Wisła Kraków oświadczenie
Wikipedia - Piotr Tomaszewski
Autor Piotr Bernaciak - 20 Listopada 2019

Cracovia ostro odpowiada na słowa właściciela Wisły. Nie obyło się bez "wbicia szpilki" rywalowi

Wisła Kraków nie przeżywa ostatnio najlepszego okresu. Teraz na słowa jej właściciela odpowiedział lokalny rywal. Doszło do wymiany "uprzejmości", a Cracovia nie zapomniała o szczególe sprzed kilku lat.

Wisła Krakow od pewnego czasu przeżywa kryzys, o którym chcieliby już zapomnieć kibice. Nie zanosi się jednak na zakończenie problemów w najbliższym czasie, bowiem dziś dowiedzieliśmy się, że Cracovia postanowiła wystosować oficjalną odpowiedź na słowa Tomasza Jażdżyńskiego, które wywołały spore poruszenie w internecie. Kibice także nie potrafią zrozumieć intencji właściciela klubu z Reymonta.

Powiedział on w rozmowie z Michałem Białońskim, że oba największe krakowskie kluby nie mogą liczyć na równe traktowanie przez miasto. Przedstawiciele "Pasów" postanowili otwarcie odpowiedzieć na zarzuty postawione przez jednego z najważniejszych włodarzy lokalnego rywala za pośrednictwem oświadczenia, które obecnie podbija sieć.

Orlen wykupił znany polski klub! Dojdzie do zmiany nazwy i herbuOrlen wykupił znany polski klub! Dojdzie do zmiany nazwy i herbuCzytaj dalej

Wisła Kraków przeżywa wielki kryzys

- (...) Najważniejsza jest kwestia wniesienia do MKS Cracovia SA gruntów, zgoda na przejęcie nad nią kontroli bez żadnego przepływu finansowego w stronę miasta i jednoczesne zrzeczenie się przez gminę prawa do dywidendy. Jest to de facto z ekonomicznego punktu widzenia darowizna dla prywatnej już spółki. Darowizna, która przy zastosowaniu pięcioprocentowej stawki zwrotu z nieruchomości powinna dawać milionowe kwoty rok w rok - mówi Tomasz Jażdżyński.

- O takim wsparciu Wisła Kraków SA może tylko pomarzyć. I nic tu nie zmieniają ekonomicznie szczątkowe udziały miasta w Cracovii. Pozbawione prawa do dywidendy akcje nie mają żadnego znaczenia i wartości. Jak pokazały nieudane próby ich sprzedania nawet kolekcjonerskiej wartości dla kibiców Cracovii - dodaje właściciel Wisły Kraków.

Cracovia błyskawicznie odpowiedziała na jego słowa, decydując się na zdecydowane odparcie tych zarzutów i zwrócenie uwagi na fakt, że drużyna Pasów wcale nie cieszy się większym wsparciem miasta, lecz sytuacja wygląda wprost przeciwnie.

Wisła Kraków nie może odpędzić się od problemów

Jażdżyński wspomniał też, że Cracovia otrzymała od miasta za darmo bandy ledowe, a Wisła nie mogła liczyć na takie wsparcie. Klub błyskawicznie się do tego odniósł.

- Bandy ledowe, o których mówi T. Jażdżyński zostały zakupione na stadion Cracovii w związku z Mistrzostwami Europy U-21. T. Jażdżynski nie mówi o tym, że z drugiej strony w związku z meczem Polska - Litwa w 2016 roku Miasto wymieniło murawę na stadionie Wisły - czytamy w oświadczeniu.

Nie zabrakło również szpilki wbitej lokalnemu rywalowi.

- Trzeba zaznaczyć, że od lat Cracovia SSA terminowo spłaca wszelkie zobowiązania wobec Miasta wynikające z użytkowania stadionu, co nie ma miejsca w przypadku Wisły - czytamy w oświadczeniu.

Póki co Tomasz Jażdżyński nie odniósł się do odpowiedzi Cracovii w tej sprawie, choć możemy spodziewać się, że nastąpi to w najbliższym czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piłkarz Legii ogłosił, że w styczniu odejdzie z klubu. "Potrzebuję klubu, który we mnie uwierzy"
  2. Wybrano najlepszych piłkarzy w eliminacjach Euro. Lewandowski dopiero w trzeciej setce
  3. Zagraniczni dziennikarze nie mają wątpliwości. Na Euro 2020 chcą trafić na Polskę
  4. Bohater walki wieczoru wróci do Fame MMA? Trwają negocjacje, czeka nas prawdziwy odlot!
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News