Wisła Kraków
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Maja 2020

Wisła Kraków wycofuje zespół z rozgrywek. Wszystko z powodu kryzysu

Wisła Kraków podjęła decyzję o wycofaniu swojej drużyny z dalszych rozgrywek w tym sezonie. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i kryzysu finansowego wywołanego przez przedłużającą się przerwę w grze. Klub poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem specjalnego oświadczenia opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej. 

Wisła Kraków wycofuje drużynę rezerw z rozgrywek ligowych. Taka informacja pojawiła się dzisiaj na stronie internetowej klubu z małopolski. Jest to pokłosie kryzysu ekonomicznego wywołanego przez pandemię koronawirusa. Nie wiadomo kiedy zasłużony klub będzie w stanie ponownie wystawić zawodników do rywalizacji na szczeblu centralnym.

Znany polski sportowiec zachorował na nowotwór. Lekarze dają mu najwyżej półtora roku życiaZnany polski sportowiec zachorował na nowotwór. Lekarze dają mu najwyżej półtora roku życiaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Złapali go na A1 po pościgu w samochodzie za blisko pół miliona


Wisła Kraków znalazła się w kłopotach finansowych z powodu pandemii

Przerwa w rozgrywkach wywołana wybuchem pandemii koronawirusa sprawiła, że wszystkie niemal kluby piłkarskie na świecie popadły w spore tarapaty finansowe. Dziury budżetowej nie może na razie załatać między innymi słynna FC Barcelona, a drużyny takie jak AS Monaco i Southampton planują wielką wyprzedaż zawodników, by uzyskać środki na poprawę kondycji klubowych finansów.

Nie inaczej sytuacja wygląda w Polsce. Kluby Ekstraklasy szukają oszczędności, gdzie tylko mogą i zredukowały w ostatnich tygodniach wypłaty zawodników. Na szczęście za kilka dni ponownie ruszają rozgrywki ligowe w naszym kraju, więc kondycja ekonomiczna zespołów powinna się poprawić. Pewne zmiany i straty są jednak nieodwracalne. Z powodu braku środków Wisła Kraków zdecydowała o wycofaniu z rozgrywek IV ligi drużyny rezerw.

Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)Czytaj dalej


“Biała Gwiazda” wycofuje swój zespół z rozgrywek

O decyzji władze klubu ze stolicy województwa małopolskiego poinformowały w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej. Jednocześnie przedstawiono nadzieję, że w przyszłości uda się reaktywować działanie drugiego zespołu, którego istnieni przyniosło wiele korzyści zawodnikom i samej drużynie.

- W związku z trudną i niemożliwą do przewidzenia sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa, a co za tym idzie z ograniczonymi możliwościami w zakresie funkcjonowania Klubu, zespół rezerw Wisły Kraków zostaje zawieszony. Prowadzona od początku trwającego sezonu druga drużyna Białej Gwiazdy nie będzie występować na szczeblu piłkarskiej IV ligi aż do odwołania. Mamy nadzieję, że projekt ten, który przynosił wiele korzyści zwłaszcza młodym zawodnikom, będzie kontynuowany w przyszłości. - brzmi komunikat “Białej Gwiazdy”.

Źródło: Wisła Kraków

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News