Wisła Kraków
Flickr
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Maja 2020

Ogromny sukces Błaszczykowskiego. Dzięki niemu Wisła Kraków zaoszczędzi fortunę

Wisła Kraków jest tylko jednym z kilku polskich klubów, które bardzo mocno odczuły skutki kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Pojawiły się jednak i optymistyczne wieści. “Biała Gwiazda” wynegocjowała dla siebie korzystniejsze warunki dzierżawy stadionu. Dzięki temu klub zaoszczędzi fortunę.

Wisła Kraków doszła do porozumienia z władzami miasta w kwestii obniżenia ceny za dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta. Korzystne warunki wynegocjował dla drużyny nowy prezes klubu Dawid Błaszczykowski. Pokaźna kwota zaoszczędzona na opłatach w znacznym stopniu pozwoli przetrwać kryzys spowodowany pandemią.

Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Cała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierci


Wisła Kraków zaoszczędzić fortunę dzięki Dawidowi Błaszczykowskiemu

Krakowski klub porozumiał się w kwestii obniżenia opłaty za dzierżawę stadionu imienia Henryka Reymana z Zarządem Infrastruktury Sportowej. Dotychczas Wisła Kraków za każde rozegrane na tym obiekcie spotkanie płaciła 123 tysiące złotych. Nowa to “zaledwie” 33 tysiące złotych. Warunki umowy w imieniu klubu negocjował jej prezes Dawid Błaszczykowski.

Brat reprezentanta Polski i piłkarza Wisły, Jakuba, osiągnął spory sukces, zbijając kwotę dzierżawy do tego pułapu. Oszczędzone na płatnościach sumy będzie można przeznaczyć na zniwelowanie strat, jakie klub poniósł w wyniku pandemii koronawirusa i braku wpływów z dnia meczowego. Na zmianę warunków dotychczasowej współpracy pozwolił zapis zawarty w umowie z dnia 1 lipca 2019. Stanowił on o możliwości renegocjowania stawki w razie “zaistnienia siły wyższej”. Za taką uznano wybuch pandemii.

Przerażająca teoria Andrzeja Gołoty. Te słowa mogą go słono kosztowaćPrzerażająca teoria Andrzeja Gołoty. Te słowa mogą go słono kosztowaćCzytaj dalej


“Biała Gwiazda” zapłaci mniej za dzierżawę stadionu

Wisłę czekają jeszcze dwa spotkania w roli gospodarza w fazie zasadniczej sezonu. Po podziale tabeli natomiast “Biała Gwiazda” trzy lub cztery razy zagra jeszcze przy Reymota. Dzięki nowej umowie będzie mogła na dotychczasowych wydatkach zaoszczędzić od 450 do 540 tysięcy złotych.

Do pełnej dyspozycji krakowskiego klubu podczas meczów będą znajdujące się na terenie obiektu pawilon medialny, część parkingów, punkt pomocy medycznej, pomieszczenia dla zawodników, trenerów, sędziów, obserwatorów i lekarzy, oraz przestrzenie dla mediów i niezbędne do obsługi obiektu instalacje. W umowie zawarto również zapis, który będzie pozwalał w razie dalszej zmiany sytuacji epidemicznej, korygować poszczególne patagrafy.

Źródło: sport.radiozet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie napłynęła wiadomość o Elżbiecie Jaworowicz. Kultowa prezenterka potwierdziła doniesienia
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Właśnie napłynęła wiadomość o Elżbiecie Jaworowicz. Kultowa prezenterka potwierdziła doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News