Wisła Kraków Ekstraklasa spadek
instagram.com/wislakrakowsa
Autor Piotr Bernaciak - 29 Listopada 2020

Czy Wisła Kraków utrzyma się w Ekstraklasie?

Wisła Kraków w ostatnich miesiącach zdecydowanie zawodzi swoich kibiców. Kultowy zespół wciąż nie może być pewny pozostania w polskiej elicie. Ewentualny spadek Białej Gwiazdy byłby prawdziwym wstrząsem.

Wisła Kraków należy do najbardziej utytułowanych polskich klubów. Wszystko dzięki doskonałej pierwszej dekadzie obecnego stulecia, która była jednym z najlepszych okresów w historii klubu. To właśnie wtedy krakowianie zdominowali polski futbol.

Wydawało się, że jeszcze długo nikt nie będzie w stanie przerwać hegemonii Wisły w naszym kraju, jednak w kolejnych latach to Legia Warszawa nie tylko zaczęła seryjnie zdobywać mistrzostwa Polski, ale również zrealizowała cel, który pozostał tylko marzeniem Wisły - awansowała do Ligi Mistrzów.

W obecnym sezonie Biała Gwiazda spisuje się naprawdę słabo - wczoraj piłkarze z Reymonta przegrali z Zagłębiem Lubin, co poskutkowało zwolnieniem trenera Artura Skowronka. Kibice martwią się o dalszy byt zespołu w lidze.

Spadek Wisły byłby prawdziwym wstrząsem dla polskiej piłki, bowiem ta drużyna to przecież jedna z najbardziej znanych polskich drużyn. Póki co beniaminkowie spisują się gorzej, jednak spadek Białej Gwiazdy nie jest czymś, co można obecnie zdecydowanie wykluczyć.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News