Włodzimierz Szaranowicz
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 25 Września 2020

Włodzimierz Szaranowicz - jego głos wzruszał do łez, towarzyszył Polakom w chwilach największych sukcesów. Dziękujemy

Włodzimierz Szaranowicz przez lata relacjonował dla milionów Polaków najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie. Wszyscy w kraju kojarzą jego niesamowitą barwę głosu, która towarzyszyła kibicom podczas największych sukcesów Biało-Czerwonych. Jego relacje przeszły już do legendy.

Włodzimierz Szaranowicz jest jednym z najbardziej znanych i najbardziej cenionych polskich dziennikarzy sportowych. Towarzyszył kibicom podczas najważniejszych wydarzeń sportowych na całym świecie. To często on informował o sukcesach historycznych sukcesach Biało-Czerwonych.

Głos Szaranowicza towarzyszył polskim kibicom przy okazji aż dziewiętnastu kolejnych igrzysk olimpijskich, zarówno letnich, jak i zimowych. Żaden inny polski dziennikarz sportowy nie był akredytowany na imprezy tej rangi równie często, jak on. Po raz pierwszy towarzyszył polskim olimpijczykom w Moskwie w 1980 roku, a po raz ostatni zimą 2018 roku w Pjongczangu.

Jednak jego głos towarzyszył polskim kibicom nie tylko przy okazji igrzysk. To właśnie Szaranowicz był jedną z osób dzięki, której koszykówka w Polsce zyskała ogromną popularność. Niezwykle popularne buło jego przywitanie "Hej hej tu NBA", przy okazji transmisji spotkań najlepszej ligi świata.

Przez lata także komentował skoki narciarskie. Był przy niemal każdym konkursie Adama Małysza i przy chwilach jego wielkich triumfów. Pożegnanie, jakie wygłosił przy okazji ostatniego startu w karierze "Orła z Wisły" przeszło do legendy. Był z Polakami także przy zwycięstwach Kamila Stocha w konkursach w Soczi w 2014 roku i Pjongczangu cztery lata później. Karierę zakończył po mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniona jest Anna Lewandowska, nie mogliśmy wyjść z podziwu. Chodzi o prawdziwą legendę
  4. Pilne: CBA weszło do znanego polskiego klubu sportowego. Są zatrzymani, sprawa jest poważna
  5. Justyna Żyła pokazała wszystkim swojego nowego chłopaka. Zdjęcie po chwili zniknęło, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News