Inter kupił Nicolo Barellę
Autor Piotr Bernaciak - 12 Lipca 2019

Włoski hit transferowy stał się faktem. Nicolo Barella w Interze

Inter Mediolan potwierdził transfer jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w kraju. Dowiedzieliśmy się, że nowym piłkarzem nerrazurrich został Nicolo Barella. Włoch podpisał dziś kontrakt z nowym klubem.

Inter ogłosił dziś transfer, na który od kilku dni czekali kibice. Nareszcie doczekaliśmy się potwierdzenia sprowadzenia Nicolo Barelli, który dołącza do nerrazurrich z Cagliari. Tym samym młody talent może liczyć na regularną grę w europejskich pucharach, czego z pewnością nie mógł mu zapewnić jego poprzedni klub. Przenosiny do Mediolanu są naturalnnym krokiem w karierze młodego Włocha.

Nicolo Barella nie chciał przenosić się do klubu ze światowej czołówki, bojąc się, że jego talent przepadnie. Trudno mu się dziwić, a decyzję o przenosinach do Interu, który na ten moment nie zalicza się do ekip walczących o triumf w Lidze Mistrzów można uznać za bardzo słuszną. Wielkiego poparcia udzielili mu również kibice, którzy głośno twierdzili, że jest to idealny transfer zarówno dla zawodnika, jak i dla klubu, który zyskuje świetnego piłkarza.

Carlitos: sztuczna murawa nie była dla nas dobraCarlitos: sztuczna murawa nie była dla nas dobraCzytaj dalej

Póki co nie doczekaliśmy się jeszcze szczegółów podpisania umowy ze strony klubu, jednak swoje doniesienia zdążyły już przedstawić włoskie media. Co ciekawe, z ich informacji wynika, że w pierwszym roku zawodnik zostanie wypożyczony za 12 milionów roku. Po zakończeniu następnego sezonu w życie wejdzie jednak obowiązkowa klauzula wykupu za kolejne 25 milionów euro.

Bardzo możliwe, że Antonio Conte włączy młodego piłkarza do kadry już na nadchodzące tournee po Azji. Jeżeli do tego dojdzie, Barella z pewnością dostanie szansę pokazania się w nowym zespole już w meczach kontrolnych.

Kibice Interu nie kryją wielkiej radości z powodu szybkiego i konkretnego działania klubu. Jeżeli uda się jeszcze kupić Romelu Lukaku z Manchesteru United, to sympatycy będą mogli poczuć pełne spełnienie.

Następny artykuł