woda
youtube.com/The Health Nerd
Autor Mateusz Wysokiński - 12 Maja 2020

Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie

Woda jest podstawą diety wielu sportowców i przez wiele lat wydawało się, że jej picie może mieć skutki wyłącznie zdrowotne. Okazuje się jednak, że nadmierne spożywanie cieczy może nieść za sobą bardzo niebezpieczne skutki, o których niewiele osób jest świadomych. Naukowcy dotarli do wniosków, które mogą przerażać wszystkich tych, którzy traktują wodę jako jedyny napój w swojej diecie.

Woda przez lata uważana była za ciecz, którą można było pić bez żadnych ograniczeń. Dietetycy przez lata wskazywali, że jest to jedyny napój, który nie robi krzywdy naszemu organizmowi. Okazuje się jednak, że nadmierne spożycie wody może powodować bardzo złe skutki. Wszystkie osoby, które dotychczas traktowały wodę jako dobry napój do treningu i sportu będą się musiały mieć na baczności.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Zostawił żonę i czwórkę dzieciSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Zostawił żonę i czwórkę dzieciCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta

Woda nie jest tak zdrowa? Uważaj ile jej pijesz

Naukowcy określili, że w normalnym trybie życia, spożycie dzienne wody u mężczyzn powinno wynosić maksymalnie 3,7 litra. Z kolei kobiety, mają o wiele mniejsze zapotrzebowanie na ciecz i mogą jej spożyć o litr mniej. Zasadniczo, osoby, które pracują ciężko fizycznie, albo aktywnie uprawiają sport mogą przyjąć dawkę od 2 do 3 szklanek więcej, ale przekrocznie tej bariery może nieść już za sobą tragiczne skutki dla naszego organizmu.

Badacze alarmują, że dużo osób na świecie doznaje zatrucia wodnego, które spowodowane jest nadmiernym spożywaniem wody. W ciągu ostatnich lat z powodu przepicia się wodą zmarło kilku wybitnych atletów, piłkarzy i sportowców.

Otylia Jędrzejczak skrywała wielki dramat. Kiedy opowiedziała o śmierci swojego dziecka, zamarliśmyOtylia Jędrzejczak skrywała wielki dramat. Kiedy opowiedziała o śmierci swojego dziecka, zamarliśmyCzytaj dalej

Jak wygląda zatrucie wodą? Wielki koszmar, który może skończyć się śmiercią

Rzeczami, które powinny nas alarmować w związku z za dużym spożyciem wody jest zachowanie naszego organizmu, który zachowuje się paradoksalnie tak, jak w przypadku odwodnienia. Wszystko przez to, że nadmiar wody jest uciążliwy dla naszych nerek, które po prostu nie są w stanie dobrze funkcjonować. Dochodzi wtedy do przewodnienia hipotonicznego, spada poziom jonów sodu, komórki zaczynają puchnąć. W takiej sytuacji może dojść do udaru mózgu, a nawet śmierci.

Lekarze wskazują, że sympomami przewodnienia organizmu są bóle głowy, rozkojarzenie, wymioty, opuchlizna. W najgorszym przypadku może nawet dojść do utraty świadomości, która najczęściej kończy się zgonem.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Znoszą kolejny zakaz w Polsce. Ogromne ułatwienie, wielu czekało od dawna
   2. Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?
   3. Bulwersujące zachowanie sponsorów. Zmuszali zawodniczkę w 8 miesiącu ciąży do niewyobrażalnych rzeczy
   4. Wielka afera w skokach narciarskich. Skandaliczne zachowanie organizatorów Pucharu Świata
   5. Wielkie szczęście w domu Arkadiusza Milika. Partnerka piłkarza przekazała radosną nowinę (FOTO)
   6. Polska ma samozwańczego prezydenta. Zaczyna on nawet wydawać dowody osobiste

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News