Wojciech Szczęsny
YouTube Serie A
Autor Piotr Mika - 2 Sierpnia 2020

Włosi bezlitośni dla Wojciecha Szczęsnego. Juventus przegrał, a Polak uważany jest za winnego porażki

Wojciech Szczęsny w nie najlepszym stylu zakończył mistrzowski dla siebie i Juventusu sezon w Serie A. Zespół Polaka poległ w ostatnim meczu przeciwko Romie 1:3, a włoskie media zwróciły uwagę na to, że 30-letni bramkarz mógł lepiej zachować się przy trafieniach rzymskiego zespołu.

Wojciech Szczęsny to jeden z czołowych bramkarzy świata, o czym świadczy m.in. regularna gra w najlepszym od lat włoskim zespole. Niestety, także Polakowi zdarzają się słabsze spotkania i właśnie takie było to ostatnie z Romą, choć gorszą postawą wykazał się cały zespół, po części złożony z zawodników rezerwowych.

1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos
Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, "wprowadziliśmy wszelkie procedury"Czytaj dalej

Wojciech Szczęsny nie najlepiej żegna sezon

W ostatnim meczu Juventusu w Serie A nie wystąpili m.in. czołowi zawodnicy ofensywni, czyli Cristiano Ronaldo oraz Paolo Dybala. Mimo że to mistrzowie Włoch pierwsi rozpoczęli strzelanie, to ostatecznie przegrali 1:3. Wynik już w 5. minucie otworzył Higuain i wydawało się, żę Juventus mimo wielu zmian w pierwszym składzie może poradzić sobie z czwartą drużyną ligi.

Kolejne minuty przynosiły jednakże już tylko bramki dla Romy. Pierwszą bramkę zdobył Nikola Kalinić w 23. minucie i właśnie za to trafenie Włosi mają największe pretensje do Polaka. Wojciech Szczęsny przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego ruszył do przodu, jednak później postanowił wycofać się na linię. Wtedy jednak nie miał już szans na reakcję przy wyrównującym stan meczu uderzeniu Kalinicia.

Szok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzieSzok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzieCzytaj dalej

Roma psuję Juventusowi mistrzowską fetę

Goście na prowadzenie wyszli jeszcze przed przerwą za sprawą Diego Perottiego. W jednej z akcji sędzia uznał, że Danilo faulował w polu karnym Juventusu Calafioriego i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Perotti, który umieścił piłkę w siatce obok interweniującego Szczęsnego. Polak był blisko obrony karnego, jednak futbolówka ostatecznie wpadła do siatki.

Ostatnia bramka padła na początku drugiej połowy, gdy po indywidualnej akcji Zaniolo piłkę w bramce Juventusu znów umieścił Perotti. Tym razem Polak nie miał również wielu szans, gdyż piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Juve i utrudniła mu interwencję. Co ciekawe, golkiper reprezentacji Polski nie dokończył tego spotkania, gdyż w 72. minucie zmienił go trzeci bramkarz Juventusu, Carlo Pinsoglio.

Włoskie media w negatywnej ocenie Wojciecha Szczęsnego skupiły się głównie na pierwszej straconej bramce. Serwisy "Tuttojuve.it" oraz "Juventusnews24.com" oceniły Polaka na 5,5 w 10-stopniowej skali. Nieco wyższą ocenę uzyskał on od calciomercato.it, gdzie otrzymał 6 w takiej samej skali. Mimo kiepskiego ostatniego spotkania Polak może uznać sezon za udany, ponieważ był wyróżniającą się postacią drużyny, obok wspomnianych już Cristiano Ronaldo i Paolo Dybali. Wojciech Szczęsny niejednokrtonie ratował swój zespół przed stratą bramki. Łącznie w Serie zagrał w 29 spotkaniach, wpuszczając 33 bramki, zaś czyste konto zanotował w 11 spotkaniach.

6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News