Wojciech Szczęsny
MIGUEL MEDINA/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 16 Lipca 2020

Włosi okrzyknęli Szczęsnego bohaterem. Chcą mu stawiać pomnik, mimo że wpuścił 3 gole

Juventus Turyn rozgrywał wczoraj kolejne spotkanie ligowym. Tym razem piłkarze Starej Damy nie skompletowali 3 punktów. Sassuolo postawiło rywalom bardzo trudne warunki. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, a w bramce Juve stał Wojciech Szczęsny. Mimo wpuszczonych trzech goli, Polak został uznany za bohatera swojej drużyny.

Juventus do wczorajszego spotkania podchodził w roli faworyta. Zespół z Turynu jest już na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo Włoch. Jednak tym razem zadanie okazało się znacznie bardziej trudne niż się spodziewano. Sassuolo nie należało nie doceniać, bo przed starciem z Juve, gospodarze nie przegrali w lidze już od 6 spotkań i w tym czasie mieli passę 4 zwycięstw z rzędu. Zielono-czarni stawiali opór takim klubom jak Inter, Fiorentina, czy Lazio. Mimo to, niewielu spodziewało się, że Wojciech Szczęsny z kolegami zgubią w tym meczu punkty. Tym bardziej po pioronującym początku.

1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny

Dobry początek, dalej już tylko gorzej

Juve bardzo dobrze rozpoczęło spotkanie. Już po 12 minutach mistrzowie Włoch prowadzili 2:0. Trafienia odnotowali Danilo oraz Gonzalo Higuain. Wydawało się, że ten wieczór to będzie bułka z masłem. Jak się później okazało, z przewidywań zostało tylko masło. W kolejnych minutach kolegów dwukrotnie musiał ratować Wojciech Szczęsny, ale raz mu się to nie udało i w 29 minucie musiał wyjmować piłkę z siatki.

Początek drugiej połowy dla Starej Damy to był prawdziwy koszmar. Piłkarze Sassuolo zdobyli 2 kolejne gole i wynik wskazywał 3:2 dla gospodarzy. W 64 minucie gola dającego wyrównanie dał Alex Sandro i rezultat 3:3 utrzymał się do ostatniego gwizdka. Dużą zasługę miał w tym Wojciech Szczęsny.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Ulubieniec fanów przegrał z nowotworem, pozostawił trójkę małych dzieci i żonęTragiczna wiadomość z samego rana. Ulubieniec fanów przegrał z nowotworem, pozostawił trójkę małych dzieci i żonęCzytaj dalej

Wojciech Szczęsny uratował Juventus. „Postawcie mu pomnik!”

Mimo że polski bramkarz wpuścił 3 gole, to został bardzo pozytywnie oceniony przez włoskich dziennikarzy. Niektóre gazety stwierdziły nawet, że Wojciechowi Szczęsnemu należy się pomnik!

"Dosłownie uratował Juve. W pierwszej połowie w kapitalny sposób zatrzymał Muldura, a potem Caputo i Berardiego. Znakomicie spisał się również w drugiej połowie, dzięki niemu "Stara Dama" nie przegrała" - napisało "Il Messaggero", dając mu wyjątkowo wysoką notę 8. Za to "Tuttosport" napisało na okładce: "Juve, postawcie mu pomnik!".

Były piłkarz Milanu, a obecnie ekspert Sky Masimmo Ambrosini, stwierdził, że „remis Juve został uratowany przez najlepszego zawodnika boiska, którym był Szczęsny". Nic dziwnego, że Ambrosini tak uważa, bowiem Polak, według Opty, zanotował 7 interwencji we wczorajszym spotkaniu, co oznacza, iż nasz bramkarz był najbardziej zapracowanym goalkeeperem Juventusu od 2014 roku.

Po 33 kolejkach Serie A Juventus utrzymuje pozycję lidera. Ma 7 punktów przewagi nad drugą Atalantą oraz po 2 nad Lazio i Interem.

Źródło: sport.pl

5. Rywal Kamila Stocha został piosenkarzem. Znany skoczek nagrał wakacyjny hit (WIDEO)
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę