Wojciech Szczęsny statystyka
Instagram - Wojciech Szczęsny
Autor Piotr Bernaciak - 28 Grudnia 2019

Wojciech Szczęsny upokorzony przez włoskich ekspertów. Miażdżąca statystyka

Wojciech Szczęsny nie spotkał się ze specjalnym docenieniem ze strony włoskich ekspertów. Polski bramkarz został oceniony pod względem statystyk. Wyniki nie są dla niego zbyt dobre, jednak polscy kibice mimo wszystko mają powody do radości.

Wojciech Szczęsny zdaniem wielu kibiców należy do zdecydowanej czołówki bramkarzy Serie A. Nie bez powodu Polak ma pewne miejsce w składzie Juventusu, dzięki czemu wciąż może pokazywać swoje wybitne umiejętności na międzynarodowym poziomie. Póki co Maurizio Sarri stawia na naszego golkipera i dotychczas nic nie wskazywało na to, by miał żałować tej decyzji.

Statystyki pokazują jednak, że nie należy on do czołówki Serie A jeśli chodzi o interwencje. Polak rzeczywiście jest jednym z najlepszych w swoim fachu, co widzimy podczas kompilacji najlepszych parad bramkarskich, jednak według liczb nie znajduje się on w ligowej czołówce bramkarzy. Wśród najlepszych znalazło się natomiast miejsce dla dwóch innych Polaków.

Serie A. Juventus chce sprowadzić gwiazdora FC Barcelony. Fatalne wieści dla SzczęsnegoSerie A. Juventus chce sprowadzić gwiazdora FC Barcelony. Fatalne wieści dla SzczęsnegoCzytaj dalej

Wojciech Szczęsny poza czołówką Serie A

Dla wszystkich wydaje się oczywiste, że to Wojciech Szczęsny jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym golkiperem w lidze włoskiej. Tymczasem pod względem interwencji jest on dopiero 15. w całej Serie A. Włoscy eksperci przygotowali statystyki, w których widać, że Polak zaliczył jedynie 72 interwencję w 23 meczach Serie A. To dość słaby wynik, jednak warto pamiętać, że ma on przed sobą wybitnych obrońców, którzy nie dopuszczają do zbyt wielu strzałów na bramkę.

Czwarte miejsce w zestawieniu zajął z kolei Bartłomiej Drągowski, a siódmy był Łukasz Skorupski. Obaj mają znacznie więcej roboty niż Wojciech Szczęsny, co wynika między innymi z tego, że grają w dużo gorszych zespołach i nie mogą liczyć na taki spokój pod własną bramką.

Wojciech Szczęsny nie broni zbyt wielu strzałów

Wielu fanów twierdzi, że ta statystyka doskonale pokazuje, jak liczby potrafią wprowadzać w błąd. Kibice zdają sobie sprawę z tego, że Polak jest naprawdę wysokiej klasy fachowcem, jednak w takiej statystyce nie ma zwyczajnie szans na zwycięstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski zmieni drużynę? Chce go znany klub, przenosiny możliwe już zimą
  2. Były gwiazdor Ekstraklasy po kilku miesiącach odszedł ze swojego nowego klubu. Wróci do Polski?
  3. Fatalne wiadomości dla Krzysztofa Piątka. Milan potwierdził wiadomość, na którą wszyscy czekali
  4. Cristiano Ronaldo opowiedział o finale Euro 2016. "Trochę się wstawiłem"
  5. Legendarny skoczek nie wystąpi na Turnieju Czterech Skoczni. Konkurs nie będzie już taki sam
  6. Współczujemy. Narzeczona Bartosza Kurka przekazała bardzo przykrą wiadomość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News