Reprezentacja Polski wygrała z Belgią
Autor Piotr Bernaciak - 16 Czerwca 2019

Sensacyjne zwycięstwo Polaków na początek Euro!

Reprezentacja Polski wygrała z Belgami 3:2 w meczu otwarcia mistrzostw Europy do lat 21. Bramki dla Polaków zdobywali Szymon Żurkowski, Krystian Bielik i Sebastian Szymański.

Reprezentacja Polski doprowadziła do niemałej sensacji, wygrywając na otwarcie mistrzostw Europy z Belgią 3:2. Wynik otworzył jeszcze w pierwszej połowie Aaron Iseka Leya, jednak na jego bramkę przed przerwą odpowiedział Szymon Żurkowski. W drugiej połowie strzał głową na gola zamienił Krystian Bielik, co doprowadziło do olbrzymiej sensacji. Przed zakończeniem meczu wynik podwyższył Sebastian Szymański. Wynik ustalił Dion Cools, który strzelił gola honorowego. Nikt nie spodziewał się zwycięstwa Polaków.

Wspaniały mecz reprezentacji Polski!

Biało-czerwoni zdecydowanie nie byli faworytami dzisiejszego spotkania. Wszyscy typowali do zwycięstwa Belgów. Od wielu lat mówi się bowiem o słynnym belgijskim szkoleniu, które dawało tamtejszym reprezentacjom młodzieżowym ogromne sukcesy. Dziś jednak zawodnicy z Beneluksu musieli uznać wyższość biało-czerwonych, którzy spisali się fantastycznie.

Reprezentacja Polski z trzema punktami na Euro U-21!

Aaron Iseka Leya otworzył wynik mocnym uderzeniem po zmyleniu polskiej defensywy. Nie popisał się Mateusz Wieteska, który zbyt łatwo odpuścił krycie rywala. Obrońca Legii Warszawa ma szczęście, że już kilkanaście minut później wyrównał Szymon Żurkowski. Płaskie uderzenie pomocnika Fiorentiny po ziemi zmyliło golkipera i wpadło do siatki. Tuż po przerwie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Krystian Bielik. Nie był to jednak koniec fantastycznych akcji Polaków. Po jednym z fantastycznie rozegranych kontrataków do pustej bramki trafił Sebastian Szymański.

Kilka minut później Mateusz Wieteska uratował nasz zespół przed stratą gola, jednak po chwili Belgowie zdobyli bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym do siatki trafił Dion Cools. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe, lecz ostatecznie udało się wywalczyć zwycięstwo.

Reprezentacja Polski osiągnęła wielki sukces

Nasz zespół Polaków trzeba zdecydowanie pochwalić za występ w dzisiejszym spotkaniu. Eksperci twierdzą, że był to zdecydowanie najlepszy występ naszej drużyny pod wodzą Czesława Michniewicza. Nie da się ukryć, że jest to wynik bez porównania lepszy od tych osiąganych podczas mistrzostw Europy sprzed dwóch lat. Nasi piłkarze udowodnili, że wynik z meczu barażowego w Portugalii nie był przypadkiem.

Nikt nie spodziewał się tak doskonałego wyniku Polaków, którzy pokonali renomowanego rywala. Teraz czekają nas kolejne dwa mecze mistrzostw, z Hiszpanami i Włochami. Jedno zwycięstwo powinno zapewnić nam wyjście z grupy. Po zdobyciu trzech punktów na otwarcie naszej reprezentacji będzie towarzyszyć wielki optymizm.