wypadek reprezentantka polski
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej
Autor Łukasz Kowalski - 2 Czerwca 2020

Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie

W wypadku, który miał miejsce w poniedziałek po południu ucierpiała reprezentantka Polski w kolarstwie górskim. Zawodniczka w stanie ciężkim trafiła do szpitala, gdzie walczy o życie. Na razie nie są znany przyczyny wypadku. Wiadomo tylko, że spowodowała go 57-letnia kobieta, która z nieznanych przyczyn zmieniła pas jazdy i uderzyła w kolarki.

W wypadku, który miał miejsce w poniedziałek po południu, ucierpiały dwie kolarki. Jak informuje policja 57-letnia kobieta, która prowadziła samochód, z nieznanych przyczyn zmieniła pas ruchu i uderzyła w jadące prawidłowo kolarki. Jak informuje eurosport.tvn24, jedną z poszkodowanych jest reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz, która w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Sosnowcu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę
Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobąNie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobąCzytaj dalej

Wypadek reprezentantki Polski w kolarstwie

Reprezentantka Polski w poniedziałek chciała rozpocząć cykl treningów dla swoich facebookowych znajomych. Wszyscy mieli się spotkać w Bielsku-Bialej, aby później wspólnie jeździć po podbeskidzkich ulicach. Malinkiewicz jechała na miejsce zbiórki ze swoją znajomą. Niestety nie udało im się tam dotrzeć. Zostały potrącone przez samochód i obie w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitali.

Jak poinformował rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, w którym przebywa kolarka, Tomasz Świerkot, Malinkiewicz przeszła operację oraz jest pod stałą opieką specjalistów z zakresu ortopedii, neurochirurgii oraz anestezjologii. Zgodnie z życzeniem rodziny więcej informacji na temat zdrowia nie będzie udzielanych.

- Pacjentka trafiła na SOR w stanie bardzo ciężkim, zagrażającym życiu i zdrowiu. Zostały przeprowadzone niezbędne czynności ratownicze, trafiła na OIOM, przebywa tam w stanie ciężkim. Zajmują się nią specjaliści ortopedii, neurochirurgii oraz anestezjolodzy - powiedział dziennikarzom TVN24.

Mateusz Borek ujawnił sensacyjną informację. Największy klub świata pyta o Roberta LewandowskiegoMateusz Borek ujawnił sensacyjną informację. Największy klub świata pyta o Roberta LewandowskiegoCzytaj dalej

Policja szuka świadków

Druga z poszkodowanych kolarek trafiła do szpitala w Bielsku. Jak podaje TVN24, jest to prawdopodobnie żona wielokrotnego mistrza polski i olimpijczyka, kolarza Marka Konwy. Z informacji, do których dotarli dziennikarze TVN24 wynika, że stan pacjentki jest ciężki.

- Wciąż niewiele wiemy. Jestem właśnie u rodziców Rity i ciągle czekamy na jakiekolwiek informacje. Nic nie wiadomo ani o stanie dziewczyn, ani o przyczynach wypadku - powiedział Sebastian Żabiński, były trener Malinkiewicz.

Policja na razie nie ustaliła przyczyn wypadku oraz szuka świadków zdarzenia. – Na ten moment nieznane są przyczyny zdarzenia, trwa ustalanie, kto zawinił – powiedział Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej. Policja prosi o kontakt w tej sprawie wszystkich, którzy mają informacje na temat wypadku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny kraj otwiera się na turystów, ale nie przyjmie Polaków. Dlaczego nas nie chcą?
  2. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  3. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku
  4. Polscy kibice zatrzymani przez policję. Czekają ich bardzo surowe kary, popełnili poważne przestępstwa
  5. Robert Lewandowski jest o krok od historycznego osiągnięcia. Brakuje mu bardzo niewiele, by zostać legendą
  6. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News