Wypadek
Facebook/Rita Malinkiewicz
Autor Bartosz Goluch - 3 Czerwca 2020

Reprezentantka Polski walczy o życie. Pilny apel rodziny, możemy ją uratować

Wypadek Rity Malinkiewicz był wielkim szokiem dla kibiców polskiego kolarstwa. Obecnie reprezentantka Polski przebywa w szpitalu w Sosnowcu i w dalszym ciągu walczy o życie. Rodzina i znajomi rannej kolarki proszą o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

Przyjaciele i znajomi Rity Malinkiewicz, reprezentantki Polski w kolarstwie górskim, proszą o oddawanie krwi. W poniedziałek zawodniczka miała poważny wypadek w Wilkowicach. Została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibicówNie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibicówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę

Wypadek Rity Malinkiewicz. Trwa walka o życie zawodniczki

Zbiórka krwi już ruszyła. "W najbliższy czwartek (4.06) o godzinie 9:00 przy ul. Warszawskiej 154 w Bielsku-Białej, stanie mobilny punkt poboru krwi Centrum Krwiodawstwa Katowice. Każdy zainteresowany, który spełnia warunki (o tym poniżej) będzie mógł oddać krew, która jest niezbędna w procesie leczenia rannych rowerzystek, a także innych pacjentów. Całe środowisko rowerowe w Polsce jest mocno poruszone tym wypadkiem. Takie nieszczęście mogło spotkać każdego" - pisze portal Bielskie Drogi. Punkt krwiodawstwa będzie otwarty do godz. 14.

W wypadku ucierpiała także kobieta, która jechała razem z Malinkiewicz. Druga poszkodowana rowerzysta została przewieziona karetką do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i również była operowana.

Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showMateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showCzytaj dalej

Szczegóły fatalnego wypadku

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego jechała oplem astrą w kierunku Żywca. W pewnym momencie zjechała na przeciwległy pas ruchu i wjechała w poruszające się ulicą Żywiecką w kierunku Bielska-Białej dwie rowerzystki.

Ratownicy medyczni i strażacy niezwłocznie rozpoczęli reanimację. Kobiety zostały przetransportowane do szpitali w Bielsku-Białej i w Sosnowcu. Malinkiewicz przeszła operację, ale jej stan nadal jest bardzo ciężki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News