Mariusz Cendrowski
Tomasz Gola/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 11 Sierpnia 2020

Wstrząsający wypadek pięściarza. Wylądował na wózku i potrzebuje pomocy

Wypadek Mariusza Cendrowskiego doprowadził do tego, że pięściarz potrzebuje pomocy, aby stanąć na nogi. Na ten moment olimpijczyk musi poruszać się za pomocą wózka, ale są szanse na to, aby wyzdrowiał.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
  2. 158 pasażerów trafiło na kwarantannę. Zadecydowała 1 minuta

Mariusz Cendrowski brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. W nich nie zaprezentował się, bowiem w kategorii lekkopółśredniej, w której startował, odpadł już po pierwszej kolejce. Jednak jego kariera amatorska obfitowała w sukcesy. Cendrowski to 6-krotny mistrz Polski w latach 1997-2002. Ponadto pięściarz 3 razy wygrywał bardzo prestiżowy turniej im. Feliksa Stamma. W 2004 roku przeszedł na karierę zawodową. Jego bilans na zawodowych ringach wynosi 23-4-2 (8KO). Jednak w 2016 r. jego życie legło w gruzach.

Nie żyje symbol Formuły 1. Miała zaledwie 33 lata, zmarła we śnieNie żyje symbol Formuły 1. Miała zaledwie 33 lata, zmarła we śnieCzytaj dalej

Wypadek sparaliżował Cendrowskiego

13 listopada 2016 roku, doszło do poważnego wypadku, w którym ucierpiał Mariusz Cendrowski. Jak pięściarz przyznał w trakcie reportażu przygotowanego przez TVP Sport pt. „To była walka o życie”, z tego zdarzenia niewiele pamięta. Cendrowski wracał do rodziny z urodzin swojego przyjaciela.

Od momentu wypadku Mariusz Cendrowski jest sparaliżowany od pasa w dół i porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Doszło do urazu wielonarządowego urazu oraz złamania rdzenia kręgowego. Olimpijczyk przeszedł operację, wkręcono mu również 13 śrub stabilizujących, ale nadal potrzebuje pomocy. Aby 42-latek mógł stanąć na nogi, potrzebne są środki, a te starają się zebrać jego przyjaciele. Celem jest zgromadzenie 50 tysięcy złotych. Swoją cegiełkę możecie dorzucić pod tym linkiem. Jak pięściarz sam przyznaje, marzy o tym, żeby stanąć jeszcze między linami. Poniżej możecie obejrzeć wspominany reportaż przygotowany przez TVP Sport.

Źródła: TVP Sport, mma.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie musisz jeździć jak wariat, żeby dostać mandat 200 zł. Powód mocno cię zaskoczy
  2. Rosjanie planują podbój planety. O dziwo, nie jest to Mars
  3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
  4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News