Wypadek
Twitter/Bernama Radio
Autor - 13 Stycznia 2020

Mistrz świata cudem uniknął śmierci. Straszny wypadek, kibicom odebrało mowę

Wypadek z jego udziałem wyglądał strasznie. Mistrz świata cudem uniknął śmierci, choć niewiele brakowało, by ten incydent zakończył się zdecydowanie gorzej. Kibicom odebrało mowę.

Wypadek samochodowy mógł zdarzyć się każdemu. Codziennie mnóstwo ludzi boryka się z większymi lub mniejszymi stłuczkami. Akurat w tym przypadku mogło dojść do naprawdę wielkiej tragedii. Mistrz świata w swojej dyscyplinie cudem przeżył.

Kibice zamarli. Uwielbiany sportowiec zginął na ich oczach. To nagranie wyciska łzy z oczu (WIDEO)Kibice zamarli. Uwielbiany sportowiec zginął na ich oczach. To nagranie wyciska łzy z oczu (WIDEO)Czytaj dalej

Wypadek z jego udziałem skończył się tragicznie

Kento Momota, dwukrotny mistrz świata w badmintonie uczestniczył w wypadku samochodowym, kiedy jechał na lotnisko w Kuala Lumpur. 25-latek jechał taksówką, którą podróżował wraz z dwoma japońskimi działaczami oraz sędzią. Auto nieszczęśliwie zderzyło się z ciężarówką.

Wypadek okazał się naprawdę tragiczny w skutkach. Kierowca taksówki zmarł, natomiast badmintonista z Japonii trafił do szpitala. Jego stan na szczęście jest stabilny, o czym poinformowała światowa federacja BWF, natomiast jego ciało jest mocno poturbowane. Na razie wiadomo tylko, że Momota doznał obrażeń twarzy i złamał nos.

Momota, który w ostatnią niedzielę wygrał turniej Malaysia Masters, miał w poniedziałek wrócić do domu. Niestety przez nieszczęśliwy wypadek przez jakiś czas będzie musiał zostać w szpitalu, aby lekarze byli w stu procentach pewni, że jego życiu nic nie zagraża.

Wypadek może odcisnąć na nim piętno

Niezwykle popularny w swoim kraju Japończyk jest mistrzem świata w badmintonie z 2018 i 2019 roku. W tym samych latach został również mistrzem Azji w tej dyscyplinie. W 2015 roku zdobył brązowy medal MŚ. Już jako junior osiągał wielkie sukcesy, teraz tylko potwierdza swój wielki talent. Jest również jednym z głównych faworytów do wygrania turnieju olimpijskiego w Tokio.

Momota będzie miał po raz pierwszy szansę odnieść sukces podczas IO. Cztery lata temu nie wystąpił w Rio de Janeiro, ponieważ został zawieszony przez swoją federację. Powodem była jego wizyta w kasynie, co w Japonii jest nielegalne. Ówczesny wicelider światowego rankingu został ukarany razem z Kenichim Tago, swoim kolegą z kadry. Pozostaje mieć nadzieję, że ten wypadek nie zahamuje jego kariery.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Stoch zabrał głos po wczorajszym sukcesie. Komentarz naszego mistrza zdobył gigantyczną popularność
  2. Niesamowity gest Roberta Lewandowskiego. Napastnik wspiera WOŚP w niezwykły sposób
  3. Śmierć wybitnego sportowca. TVP przekazuje smutne informacje
  4. Piłkarz Legii opuszcza Warszawę. Skorzystał z oferty legendarnego klubu
  5. Jagiellonia Białystok sprzeda piłkarza za rekordową kwotę? Zainteresowanie legendarnego klubu
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News