wypadek
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Kwietnia 2020

Polski medalista olimpijski walczy o zdrowie i życie. Uległ poważnemu wypadkowi, nie wstaje z wózka

Wypadek polskiego wicemistrza olimpijskiego odbił się szerokim echem w polskich mediach. W 2018 roku, jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski uległ poważnemu wypadkowi w trakcie rowerowego wyścigu amatorów. Informacje, których udzielił sportowiec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" nie napawają optymizmem.

Wypadek polskiego wicemistrza olimpijskiego z Monachium i Monteralu ma swoje konsekwencje do dziś. Mimo że od zdarzenia miną dwa lata, to stan mężczyzny się nie poprawia. Sportowiec porozmawiał o stanie swojego zdrowia z "Przeglądem Sportowym" i udzielił informacji, które mogą zaniepokoić wielu kibiców.

PILNE. Nie żyje 27-letni sportowiec. Jego ciało zostało znalezione w basenie, trwa dochodzenie policjiPILNE. Nie żyje 27-letni sportowiec. Jego ciało zostało znalezione w basenie, trwa dochodzenie policjiCzytaj dalej

Wypadek polskiego wicemistrza olimpijskiego. Dramatyczne wyznanie sportowca

Polskim mistrzem, który od dwóch lat dochodzi do zdrowia jest Ryszard Szurkowski. Legendarny kolarz, który stawał na podium olimpijskim w Montrealu i Monachium uległ w 2018 roku wypadkowi w trakcie wyścigu amatorów w Kolonii. Od tego czasu, jego życie bardzo się zmieniło, a sam dochodzi do zdrowia z wielkimi problemami.

- To będzie naprawdę długi wyścig. Robię postępy, ale nie takie jak w sporcie wyczynowym. W tamtych czasach wiosną człowiek był jeszcze słaby, ale po specjalistycznym treningu zaczynał czuć nogę, żeby w maju i czerwcu być w pełnej formie. U mnie to potrwa o wiele dłużej. Podłączam się z wózka pod cykloergometr z ostrym kołem i jakoś go napędzam. Trochę siły w nogach więc jest, ale nie wiem, czy napędziłbym rower w płaskim terenie. Przeszedłem przeszczepy ścięgien i nerwów. Dopiero po mam nadzieję pozytywnych skutkach zapadnie decyzja, co dalej. I podejmą ją lekarze, ja się im poddaję. - powiedział Szurkowski w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje legenda światowego sportu, przegrał walkę z wirusemSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje legenda światowego sportu, przegrał walkę z wirusemCzytaj dalej

Szurkowski ma problem z powrotem do zdrowia

Były kolarz wyznał, że mimo tak bolesnej kontuzji, której rehabilitacja może zająć jeszcze wiele czasu istnieje światełko w tunelu. Jeśli ścięgna kolarza wrócą do zdrowia, wtedy możliwe, że wstanie z wózka inwalidzkiego.

- Różnie mówią. Jeśli chodzi o układ nerwowy, wiemy, że będzie najtrudniej i potrzeba najwięcej czasu. Z mięśniami idzie szybciej, ale tu nie tyle o nie chodzi, a o te przeszczepione ścięgna. Muszą się połączyć i pozrastać. Jak je wyćwiczę i zaczną spełniać swoje funkcje, to będziemy mówili o pozytywnych efektach. - mówi Szurkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News