Wypadek Rita Malinkiewicz
Facebook/Rita Malinkiewicz
Autor Łukasz Kowalski - 19 Lipca 2020

Najnowsze informacje o wypadku polskich kolarek. Rodzina jednej mówi o cudzie, druga walczy o życie

Wypadek, do którego doszło 1 czerwca, przyniósł ze sobą dwie poważne ofiary. Reprezentantka Polski oraz jej przyjaciółka zostały potrącone rzez samochód. Od tamtego czasu przebywały w szpitalu. Mąż jednej z poszkodowanych poinformował, że jego żona trafiła już na oddział rehabilitacyjny. - Powrót do pełnej sprawności będzie trwał nawet kilka lat – powiedział.

Wypadek, do którego doszło niedaleko Bielska-Białej na początku czerwca przyniósł dwie poważne ofiary. 1 czerwca Rita Malinkieicz razem z Katarzyną Konwą jechały na pierwszy trening w ramach zapoczątkowanego przez reprezentantkę Polski cyklu "RittRide for all". Na miejsce zbiórki nigdy nie dotarły.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Smutna wiadomość obiegła świat. Nie żyje były reprezentant Argentyny, wychował Diego Maradonę
  2. Mateusz Damięcki pojechał nad morze. Nagrał wszystko, co dzieje się na polskiej plaży
Andrzej Duda przeprasza wyborców. Polska gwiazda nie zostawiła na nim suchej nitkiAndrzej Duda przeprasza wyborców. Polska gwiazda nie zostawiła na nim suchej nitkiCzytaj dalej

Wypadek niedaleko Bielska-Białej: Polka nadal w szpitalu

W szpitalu przez cały czas przebywa Malikiewicz, która wciąż walczy o życie. W rozmowie z Eurosportem mąż Katarzyny Konwy, Marek Konwa, również kolarz, wyznał, że są pierwsze optymistyczne symptomy powrotu reprezentantki Polski do zdrowia.

- Leki utrzymujące ją w stanie śpiączki farmakologicznej zostały już jakiś czas temu odstawione [...] Bardzo pozytywne wieści są takie, że zaczęła poruszać kończynami i reaguje na głosy – zaznaczył Konwa w rozmowie.

Niedawno kolarz zamieścił nagranie z ośrodka rehabilitacyjnego, w którym przebywa jego żona Katarzyna. Na wideo widać, że kolarka może już poruszać kończynami i się porozumiewać. - Nie ma obijania się – mówi Katarzyna Konwa na nagraniu opublikowanym przez jej męża.

Adam Małysz powiedział Polakom całą prawdę. W trakcie choroby stracił bardzo wiele, mało kto o tym wiedziałAdam Małysz powiedział Polakom całą prawdę. W trakcie choroby stracił bardzo wiele, mało kto o tym wiedziałCzytaj dalej

Kolarka powoli wraca do zdrowia

Kolarka po operacji długo przebywała w szpitalu. Przeszła tam szereg kolejnych operacji, w tym zespolenia kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki, a także rekonstrukcję nosa i języka. Na początku lipca jej stan był już na tyle dobry, że lekarze przenieśli ją na oddział rehabilitacyjny.

- Odwiedziłem Kasię po tygodniu pobytu w domu, a tu taka niespodzianka. Żona przebywa aktualnie w ośrodku rehabilitacyjnym RehStab w Limanowej. Dyrekcja i Personel czyni cuda jak widać... Dziękuję bardzo za Waszą Nieocenioną Pomoc do tej pory! –napisał Marek Konwa pod opublikowanym nagraniem.

W rozmowie z Eurosportem wyznał, że przed jego żoną bardzo żmudny proces rehabilitacji. Jak sam zaznaczył potrwać to może lata. Wyznał, że marzy, aby żona mogła pojechać do domu jeszcze w tym roku.

- Pewne jest tylko to, że powrót do pełnej sprawności będzie trwał nawet kilka lat. O ile w ogóle będzie możliwy [...] Trudno dziś mówić o przyszłości, ale na pewno życie Kasi nie będzie już takie, jak do tej pory, chociaż będziemy walczyć do końca, żeby w możliwie największym stopniu wróciło do normalności. Mam nadzieję, że wróci do domu jeszcze w tym roku – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat emerytów, ZUS nie idzie na ustępstwa. Rekompensaty możesz w ogóle nie zobaczyć, sytuacja bez wyjścia
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Wielkie zmiany w Polonii Warszawa. Właściciel klubu chce zmiany herbu, odebrało nam mowę (FOTO)
  4. Jerzy Brzęczek zaskoczy kibiców. Media: Selekcjoner powoła znanego gracza, to będzie jego debiut
  5. Włoskie media nie mają wątpliwości. Arkadiusz Milik podjął decyzję w sprawie transferu, wiemy gdzie ma trafić
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News