Wypadek
Facebook/Martin Smolinski
Autor - 23 Maja 2020

Potworny wypadek gwiazdy reprezentacji Niemiec. Trafił na OIOM, to może być jego koniec w sporcie (FOTO)

Wypadek może zakończyć karierę doskonale znanego wśród polskich kibiców reprezentanta Niemiec. Zawodnik doznał poważnego urazu miednicy podczas jednego z treningów. Fani z całego świata przekazują mu wyrazy solidarności i starają się dodać otuchy pechowcowi.

Znany żużlowiec Martin Smolinski uległ wypadkowi podczas treningu, w wyniku którego m.in. poważnie złamał staw biodrowy i trafił na OIOM do szpitala. Do feralnego zdarzenia doszło w piątek na torze w Lipsku. Obrażenia zawodnika są na tyle poważne, że wielokrotny mistrz Niemiec może już nigdy nie wrócić na tor.

Czołowa liga Europy wraca do gry. Zapadła oficjalna decyzja, znamy datęCzołowa liga Europy wraca do gry. Zapadła oficjalna decyzja, znamy datęCzytaj dalej

Wypadek zakończy karierę Smolinskiego?

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

O wypadku poinformował sam zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Trening nie kończy się zgodnie z planem. Właśnie leżę na oddziale intensywnej opieki medycznej w Lipsku dla nagłych przypadków. Wielkie podziękowania dla mojego mechanika Mischa i wszystkich, którzy byli na treningu w Lipsku - czytamy na Facebooku zawodnika Birmingham Brummies i AC Landshut.

W wyniku wypadku Smolinski doznał bardzo ciężkich i rozległych obrażeń. Doszło do zwichnięcia i złamania stawu biodrowego, urazu miednicy, a także uszkodzenia nerwu. - Nie jest to proste złamanie - martwi się 35-letni sportowiec. Dodaje jednak, że nadzieję na powrót do ścigania pokłada w zespole medycznym ze szpitala w Lipsku, pod opieką którego się znalazł. - Jestem w dobrych rękach. W sobotę będę operowany, więc życzcie mi powodzenia - pisze Smolinski.

Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda PolkaAnna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda PolkaCzytaj dalej

Grand Prix przejdzie koło nosa

W nadchodzącym sezonie Smolinski miał być stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, zastępując Grega Hancocka. Teraz nie wiadomo, czy będzie mu dane walczyć o tytuł indywidualnego mistrza świata oraz czy i kiedy wróci na tor. - Cały zespół Martina działa dla niego, nasze myśli są z nim i mamy nadzieję, że wkrótce wyzdrowieje oraz że operacja przebiegnie bez komplikacji - napisał team zawodnika. Na facebookowym koncie żużlowca zaroiło się także od wyrazów wsparcia ze strony kibiców.

Martin Smolinski jest wielokrotnym mistrzem Niemiec w wyścigach na żużlu. Zdobywał też Drużynowe Mistrzostwa Niemiec oraz Drużynowe Mistrzostwa Anglii. Jeździł m.in. w lidze polskiej, niemieckiej, angielskiej i szwedzkiej. Polsko brzmiące nazwisko zawodnika to nie przypadek - jego dziadek urodził się w Katowicach, jednak w trakcie II wojny światowej przeniósł się do Bawarii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News