Wypadek
Pixabay
Autor Piotr Mika - 24 Września 2020

Tragiczny wypadek w trakcie meczu piłkarskiego. 14 młodych zawodników pilnie trafiło do szpitala

Wypadek do jakiego doszło we wtorek wieczór mógł zakończyć się nieopisaną tragedią. Podczas jednego z meczów w Szwajcarii rozpętała się burza, jednak piłkarze kontynuowali grę. W pewnym momencie piorun uderzył w element obiektu i poraził 14 zawodników będących na murawie. Wszyscy trafili do szpitala.

Wypadek z udziałem młodych piłkarzy w Szwajcarii nie miał na szczęście śmiertelnych skutków. Faktem jednak jest, że aż 14 zawodników zostało przetransportowanych do szpitala, a jeden z nich wymagał natychmiastowej interwencji i do kliniki został zabrany śmigłowcem.

Z ostatniej chwili. Po meczu Lecha Poznań podjęto natychmiastową decyzję. Głos zabrał Zbigniew BoniekZ ostatniej chwili. Po meczu Lecha Poznań podjęto natychmiastową decyzję. Głos zabrał Zbigniew BoniekCzytaj dalej

Wypadek na boisku w Szwajcarii, piorun poraził piłkarzy

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem, gdy mierzyły się ze sobą dwie juniorskie drużyny FC Abtwil-Engelburg oraz FC Muensterlingen. Mimo że w trakcie meczu rozszalała się burza, zawodnicy nie zeszli do szatni i kontynuowali grę. W pewnej chwili piorun uderzył w maszt oświetleniowy obiektu i poraził 14 zawodników (6 zawodników gospodarzy oraz 8 z zespołu gości).

Piłkarze w wieku 15-16 lat zostali przetransportowani do szpitala. Jeden z nich stracił przytomność i został zabrany przez śmigłowiec służb medycznych. O tym jak niebezpieczne może być uderzenie piorunem mogliśmy przekonać się już nie raz.

Nawet w tym roku głośno było o bramkarzu z Rosji, który został trafiony piorunem, na szczęście jemu udało się przeżyć. Mniej szczęścia miały dwie zawodniczki meksykańskiej drużyny, które również zostąły porażone. Niestety, mimo interwencji służb medycznych, ich życia nie udało się uratować.

Wściekły Marcin Najman nagle zwrócił się do prezydenta Warszawy. Padły przekleństwa, Polacy złapali się za głowyWściekły Marcin Najman nagle zwrócił się do prezydenta Warszawy. Padły przekleństwa, Polacy złapali się za głowyCzytaj dalej

Policja wszczyna dochodzenie

Szwajcarskia policja przeprowadzi dochodzenie w sprawie wtorkowego wypadku. Służby będą sprawdzały, czy spotkanie powinno zostać przerwane. - To nie była sytuacja, która wymagałaby przerwania gry. W wielu podobnych przypadkach, podczas takiej burzy, mecz toczył się dalej - powiedział Marcel Stofer, prezydent komisji sędziowskiej w regionalnym związku piłkarskim. Jak informują szwajcarskie media, więszkość poszkodowanych piłkarzy opuściła już szpital.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News