Wypadek walka o życie
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej
Autor Łukasz Kowalski - 27 Czerwca 2020

Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka

Wypadek, który miała 1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie, na stałe zmienił jej życie. Kobieta od trzech tygodni przebywa w szpitalu, gdzie walczy o życie. Po dojściu do zdrowia reprezentantka Polski będzie musiała przejść żmudną i kosztowną rehabilitację, dlatego jej rodzina zorganizowała zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Wypadek z udziałem dwóch rowerzystek miał miejsce w poniedziałek 1 czerwca. W wypadku ucierpiały dwie kolarki. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 57-letnia kobieta, która prowadziła samochód, z nieznanych przyczyn zmieniła pas ruchu i uderzyła w jadące prawidłowo kolarki. Obie trafiły do pobliskich szpitali, gdzie do tej pory walczą o życie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 lat (FOTO)
  2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii
Sensacyjna wiadomość z samego rana. Media : Ronaldinho wróci z emerytury. Wiemy, gdzie może zagrać BrazylijczykSensacyjna wiadomość z samego rana. Media : Ronaldinho wróci z emerytury. Wiemy, gdzie może zagrać BrazylijczykCzytaj dalej

Wypadek całkowicie zmienił życie rowerzystek

Jak się okazało, jedną z poszkodowanych jest reprezentantka Polski w kolarstwie Górskim Rita Malinkiewicz. W stanie ciężkim trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, gdzie przebywa do tej pory. Kolarka przeszła już liczne operacje, ale wciąż pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej.

Drugą z poszkodowanych rowerzystek była Katarzyna Konwa, żona wielokrotnego mistrza polski i olimpijczyka, kolarza Marka Konwy. Kobiety jechały rowerami na zorganizowany przez Malinkiewicz cykl treningów dla swoich facebookowych znajomych. Wszyscy mieli się spotkać w Bielsku-Bialej, aby później wspólnie jeździć po podbeskidzkich ulicach.

Malinkiewicz i Konwa w dalszym ciągu przebywają w szpitalu. Jak przekazała rodzina rowerzystek, stan obu jest w dalszym ciągu bardzo poważny. Kobiety po wyjściu ze szpitala będą potrzebowały długiej i drogiej rehabilitacji, aby wrócić do zdrowia. Żeby pomóc poszkodowanym rowerzystkom, rodzina zorganizowała zbiórkę pieniędzy.

Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 latWidok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 latCzytaj dalej

Rodzina poszkodowanych zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rehabilitację

- Kasia przeszła wiele operacji w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Niedawno została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej i powoli jej organizm podejmuje funkcje życiowe. Kasia ma niebywałą wolę życia i każdego dnia zaskakuje personel medyczny swoimi postępami w powrocie do zdrowia - napisali bliscy Katarzyny Konwy w opisie zbiórki.

- Z informacji przekazanych od lekarzy wiemy, że w kolejnym etapie leczenia Kasia będzie potrzebowała bardzo intensywnej rehabilitacji, początkowo w specjalistycznym ośrodku, następnie w domu - dodano.
Rodzina Konwy przekazała również informacje na temat stanu zdrowia Rity Malinkiewicz. - Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Przeszła skomplikowaną operację głowy oraz kręgosłupa. Czeka ją jeszcze operacja uda i biodra - możemy przeczytać.

- Niestety spodziewamy się, że rehabilitacja dziewczyn i ich powrót do normalnego życia będzie bardzo długi i kosztowny, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę - napisali bliscy walczących o życie rowerzystek.

- Kasia i Rita ‘’jadą’’ teraz swój najważniejszy wyścig życia. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że im się uda - zakończono.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/kasia_rita

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. 15-latka została skrzywdzona przez własnego trenera. Na jaw wyszły porażające fakty, ciężko powstrzymać łzy
  4. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka
  5. Media przekazały najgorszą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, wspominają go tysiące osób z całego świata
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News