Zakaz
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Listopada 2020

Absolutny zakaz. Od dziś oficjalnie wchodzi w życie, wyjątek tylko w nocy od 1 do 5 rano, wszystko za granicą

Zakaz wprowadzony przez hiszpańskie władze bardzo mocno uderzy w kluby z La Liga. Nowe rozporządzenie zakazuje zawierania konkretnych umów sponsorskich. Dla wielu zespołów oznacza to poważne problemy finansowe i rozpaczliwe poszukiwanie nowych inwestorów. Już teraz pojawiają się głosy, że decyzja hiszpańskiego rządu sprawi, że poziom rozgrywek La Liga znacznie się obniży.

Zakaz, jaki już niedługo wejdzie w życie dla hiszpańskich klubów, to dla nich prawdziwa katastrofa. Drużyny nie będą mogły podpisywać określonych umów sponsorskich, co może znacznie wpłynąć na ich kondycję finansową. Kontrowersyjne przepisy mają jednak służyć dobru ogółu.

Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobieWłaśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media przekazują tragiczne wiadomości. Nie żyje kultowy polski piłkarz, cieszył się wielką popularnością
  2. Wszystko wydarzyło się nagle. Pojawił się film ze szpitala, wiadomo, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami
  3. Wielki sekret Roberta Lewandowskiego wyszedł na jaw po latach. Ojciec przed śmiercią powiedział mu jedną rzecz


Zakaz w Hiszpanii, dotknie wielkie kluby

Hiszpański rząd dąży do wprowadzenia zapowiadanego od dłuższego już czas zakazu. Dotyczy on reklamowania firm z branży bukmacherskiej podczas meczów piłkarskich w Hiszpanii. Loga sponsorów z tej branży nie będą mogły pojawiać się także na stadionach i koszulkach piłkarzy.

Władze w Hiszpanii potwierdziły, że wprowadzony zostaje okres przejściowy do zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Alberto Gorazon, minister ds. konsumenckich podpisał rozporządzenie o zakazie reklamowania gier hazardowych, które wejdzie w życie we wrześniu 2021 roku. Tym samym rząd poszedł na rękę hiszpańskim klubom.

Okres przejściowy oznacza bowiem, że kluby, które mają aktualnie podpisane umowy sponsorskie z firmami bukmacherskimi, mogą je wypełnić do końca roku i będą miały czas na znalezienie nowych inwestorów. Od startu sezonu 2021/2022 nie będzie już jednak można podpisywać umów z firmami z branży bukmacherskiej.

W samej La Liga jest aż osiem zespołów, które sponsorowane są przez takowe firmy. Są to Deportivo Alaves, Cadiz, Granada, Levante, Real Betis, Sevilla i Valencia. Kluby te będą musiały rozejrzeć się zatem za nową współpracą, która pokryje straty, jakie bez wątpienia powstaną w budżetach po zakończeniu umowy z bukmacherami.

Dziewczyna reprezentanta Polski zaskakuje. On jest na kadrze, ona pokazuje swoje wdzięki w samym szlafroku, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Dziewczyna reprezentanta Polski zaskakuje. On jest na kadrze, ona pokazuje swoje wdzięki w samym szlafroku, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej


Hiszpanie walczą z hazardem, nowe przepisy

Ograniczenia dotkną nie tylko klubów, ale i transmisji telewizyjnych. Teraz firmy bukmacherskie będą mogły reklamować swoje usługi jedynie w wyznaczonych godzinach. Jak się dowiedzieliśmy, będą to późne godziny nocne, a więc od 1 do 5 rano.

Hiszpański rząd zdecydował się na tak radykalne kroki z uwagi na sytuację w kraju. Władze chcą walczyć z uzależnieniem od hazardu. Badania wykazują, że aż 40 procent osób, które korzystają z usług firm bukmacherskich, to osoby w wieku 12-25 lat.

Dzięki ustawie, która wchodzi w życie, ma się to zmienić, a poziom uzależnienia ma spadać. Nie brakuje jednak głosów, że ustawa pogrąży wiele klubów, zwłaszcza tych występujących w niższych ligach. Pojawią się też problemy finansowe w La Liga, a przez to brak możliwości opłacania gwiazd, co może skutkować spadkiem poziomu ligi.

Źródło: gamingbuzz.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misji
  2. Gdy miała 12 lat, w szkole nazywali ją “godzillą”. Po 15 latach jej zdjęcia przyprawiają o zawrót głowy
  3. Kamil Stoch usłyszał porażającą informację. Może być jeszcze gorzej, chodzi o nowy sezon
  4. Okropna wiadomość dla Roberta Lewandowskiego. Gwiazdor Bayernu Monachium kontuzjowany, Francuz odpocznie od piłki
  5. Zbigniew Boniek skompromitował się przed milionami Polaków. Pokazano go na żywo, myślał, że nikt go nie widzi
  6. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News