Zbigniew Boniek
youtube.com/canal+
Autor Mateusz Wysokiński - 2 Marca 2020

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie koronawirusa. Chodzi o zdrowie kadry i kibiców

Zbigniew Boniek zabrał ważny głos w bardzo istotnej sprawie. Choroba spowodowana przez koronawirus, która paraliżuje całą Europę, nie dotarła jeszcze do Polski, ale specjaliści już teraz mówią, że jest to nieuniknione. Wielu miłośników piłki wyraziło obawy, że w związku z zagrożeniem marcowe mecze reprezentacji się nie odbędą. Prezes PZPN postanowił skomentować obawy i przekazać kibicom reprezentacji Polski bardzo ważne informacje.

Zbigniew Boniek zmierzył się w ostatnim tygodniu z potokiem sprzecznych informacji na temat reprezentacji Polski. Część kibiców zastanawiała się, czy szef polskiej piłki zdecyduje się na odwołanie spotkań reprezentacji Polski w związku z epidemią koronawirusa, która jest coraz bardziej uciążliwa dla świata sportu. Prezes PZPN postanowił powiedzieć, co sądzi o samej chorobie i ocenił, czy rzeczywiście zagraża ona życiu i zdrowiu kibiców, jak i piłkarzy.

Gdzie obejrzeć losowanie Ligi Narodów? Transmisja w TV, onlineGdzie obejrzeć losowanie Ligi Narodów? Transmisja w TV, onlineCzytaj dalej

Zbigniew Boniek o koronawiruse. Ważne słowa prezesa PZPN

Prezes Boniek jest świadom tego, jak wielkie piętno odcisnął koronawirus na świecie sportu. Swoje mecze odwoływały zespoły Serie A, a także liga szwajcarska, chińska i koreańska. Były pomocnik Juventusu przyznaje, że istnieje zagrożenie i w UEFA trwają rozmowy na ten temat. Natomiast jak na razie nie ma przesłanek, żeby meczom kadry coś zagrażało.

- Rozmawialiśmy o koronawirusie. Oczywiście to poważna sprawa i trzeba cały czas monitorować sytuację. UEFA dostosuje się do postanowień poszczególnych krajów dotyczących zagrożenia wirusem. Na razie nasze marcowe mecze przeciwko Finlandii i Ukrainie nie są zagrożone. Jeśli natomiast ministerstwo zdrowia zdecyduje, że nie powinno się ich rozgrywać, wykonamy takie polecenie – wyjaśnia prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Wykorzystał karambol, by rzucić rowerem w rywala. Kolarz został zdyskwalifikowany (WIDEO)Wykorzystał karambol, by rzucić rowerem w rywala. Kolarz został zdyskwalifikowany (WIDEO)Czytaj dalej

UEFA nie ma zamiaru odwoływać Euro

Niektórzy kibice z Europy mieli także obawy, czy rozegra się turniej o mistrzostwo Starego Kontynentu. Szef światowej federacji FIFA - Gianni Infantino, jest zdania, że sytuacja na razie jest stabilna i nie ma co popadać w panikę, ponieważ do czerwca epidemia może zostać wyeliminowana.

– Nie musimy panikować, Osobiście nie jestem zmartwiony, musimy patrzeć na to poważnie. Nie ma co przesadzać z reakcją. -mówił w wywiadzie dla Sky Sports News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News