Zbigniew Boniek
YouTube Łączy nas piłka
Autor Piotr Mika - 3 Września 2020

Znany dziennikarz nie może pisać o Zbigniewie Bońku. Na tym jednak nie koniec

Zbigniew Boniek nierzadko stawał się celem ataków dziennikarzy, jednak teraz sprawa zaszła tak daleko, że prezes PZPN postanowił skierować sprawę do sądu. Ten z kolei dość niespodziewanie postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci... zakazania pisania o Zbigniewie Bońku jednemu z dziennikarzy.

Zbigniew Boniek nie od dzisiaj jest skonfliktowany z częścią mediów w Polsce. Mimo powszechnego uznania dla pracy jaką wykonuje w Polskim Związku Piłki Nożnej, część dziennikarzy i ekspertów zarzuca Bońkowi błędy lub nieprawidłowości w swoich działaniach. Obecnego prezesowi PZPN-u nie pomaga z pewnością fakt, że nierzadko publikuje on bardzo kontrowersyjne treści na swoim Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę
Nie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu okaNie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu okaCzytaj dalej

Zbigniew Boniek odpowiada na atak dziennikarza

Jednym z naczelnych krytyków byłego reprezentanta Polski jest dziennikarz "Gazety Polskiej", Piotr Nisztor, który oskarżał go nie tylko o nadużycia związane z pełnioną w PZPN-ie funkcją, ale również m.in. współpracę z SB w ramach rozpracowywania Jana Pawła II. Nisztor publikował na temat Zbigniewa Bońka nie tylko artykuły na łamach gazety, ale również materiały wideo na swoim kanale na portalu YouTube, NisztorTV.

Teraz jednak będzi on musiał zaprzestać swoich praktyk, a to wszystko za sprawą sądu, który zakazał dziennikarzowi jakichkolwiek publikacji na temat prezesa PZPN. Ta decyzja jest podyktowana tym, że Zbigniew Boniek skierował całą sprawę do wymiaru sprawiedliwości oskarżając Piotra Nisztora o naruszanie dóbr osobistych.

Zmasowany atak na Adama Małysza. Polacy zarzucają mu hipokryzję i kłamstwoZmasowany atak na Adama Małysza. Polacy zarzucają mu hipokryzję i kłamstwoCzytaj dalej

Niespodziewanie działanie sądu

Adwokat prezesa PZPN-u początkowo skierował pismo nakazujące zaprzestania naruszania dóbr osobistych Zbigniewa Bońka, tym jednak Piotr Nisztor niespecjalnie sie przejął. - Szanowny Panie Prezesie, naprawdę Pan myśli ze pismo mec. Ślusarka mnie zastraszy? Nie jest Pan żadną święta krową, ale szefem największego związku sportowego w PL finansowego przez państwo i spółki kontrolowane przez Skarb Państwa - napisał na Twitterze dziennikarz.

Tym większe musiało być jego zdziwienie, gdy po skierowaniu sprawy do sądu przez Zbigniewa Bońka ten zakazał mu publikowania treści nt. obecnego prezesa PZPN-u jako środek zapobiegawczy. Według dziennikarza "Gazety Polskiej" jest to atak na wolność słowa.

Źródło: futbolnews.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary
  2. Polacy wezmą udział w kolonizacji Księżyca. Europejska Agencja Kosmiczna jest zachwycona
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News