Zbigniew Boniek
Wikipedia/slawek
Autor - 3 Grudnia 2019

Zbigniew Boniek zniesmaczony wynikami plebiscytu Złotej Piłki. Padły ostre słowa

Zbigniew Boniek nie był zadowolony wynikami plebiscytu Złotej Piłki 2019. W ostrych słowach skomentował brak jakiegokolwiek wyróżnienia dla Roberta Lewandowskiego. Nie rozumie, dlaczego Polak zajął tak odlegle miejsce.

Zbigniew Boniek raczej nie spodziewał się takich wyników. Pierwsze miejsce dla Leo Messiego, drugie dla Virgila van Dijka, trzecie dla Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski, który miał być "czarnym koniem" tegorocznej gali, zajął ostatecznie dopiero ósme miejsce. Niektórzy są zadowoleni z tego, że w końcu znalazł się w pierwszej dziesiątce i że jako jedyny zawodnik z Bundesligi był w gronie 30 nominowanych do zdobycia tej prestiżowej nagrody. Inni jednak uważają, że kapitan reprezentacji Polski w tym sezonie zasłużył na zdecydowanie więcej. W tym gronie jest właśnie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Legendarna polska drużyna jest na skraju upadku. Kibice podjęli ostateczne krokiLegendarna polska drużyna jest na skraju upadku. Kibice podjęli ostateczne krokiCzytaj dalej

Zbigniew Boniek uważa, że Messi w 2019 roku nie był lepszy od Lewandowskiego

Zbigniew Boniek był bardzo zdziwiony tym, że Leo Messi zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Złotej Piłki 2019. Dla niego to kompletnie niezrozumiała decyzja.

- Messi jest genialny i to wiemy, ale co zrobił więcej od Roberta Lewandowskiego w tym roku? - napisał na Twitterze. Wcześniej Boniek twierdził, że według niego Polak zasługuje na pierwsze lub drugie miejsce. A później napisał po włosku:

- Złota Piłka to wielkie gó**o - dodał rozemocjonowany prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. W podobnym tonie wypowiedział się Czesław Michniewicz, który nazwał ten plebiscyt "jajami".

Zbigniew Boniek był niespokojny, a Robert Lewandowski wyluzowany

- Nie jestem rozczarowany. Ciesze się, że tutaj jestem. To coś innego, fajne doświadczenie i możliwość spotkania się w innym stroju niż zwykle - powiedział Lewandowski tuż po gali w rozmowie z Michałem Zachodnym z kanału "Łączy Nas Piłka".

Podczas ogłoszenia jego ósmego miejsca, kamera uchwyciła jego wyraz twarzy. Z pewnością nie był on zadowolony, a bardziej zasmucony i zrezygnowany. Można to zrozumieć, bowiem w 2019 roku zrobił właściwie wszystko co mógł. Nie tylko polscy i niemieccy kibice nie potrafili zrozumieć takiego stanu rzeczy. O ile jego zwycięstwo zdawało się nieprawdopodobne, tak samo wątpliwe było miejsce w pierwszej trójce, o tyle TOP 5 zdawało się być bardzo realne i w pełni zasłużone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hiszpański gwiazdor polskiej ligi na Euro będzie kibicował Polsce. Jego słowa wywołały poruszenie
  2. Polski piłkarz uderzony przez policjanta przed meczem. Wydano oświadczenie
  3. Reprezentacja Polski wróci na legendarny stadion. Zagra tam mecz przed Euro 2020
  4. Reprezentant Polski bohaterem głośnego transferu już w styczniu? W grze Atletico Madryt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News