Zbigniew Boniek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Listopada 2020

Zbigniew Boniek ostro o zapowiedziach premiera. "Lockdown nie przyniósł niczego"

Zbigniew Boniek postanowił skomentować decyzję rządu o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, która w dalszym ciągu rozprzestrzenia się po całym kraju. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który od kilku dni sam przebywa na kwarantannie, uważa, że wprowadzenie kolejnego lockdownu jest błędem. Szef polskiej piłki wytłumaczył swoje słowa.

Zbigniew Boniek na łamach “Super Expressu” skomentował decyzję rządu o wprowadzeniu w Polsce kolejnego lockdownu. Zdaniem prezesa PZPN tego typu zabiegi nie sprawdziły się. Boniek, który sam zaraził się kilka dni temu COVID-19, uargumentował swoje stanowisko.

Justyna Żyła topi się w smutkach. Nie chodzi o Piotra Żyłę, z równowagi wybił ją jeden szczegół (FOTO)Justyna Żyła topi się w smutkach. Nie chodzi o Piotra Żyłę, z równowagi wybił ją jeden szczegół (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  2. Media obiegły niepokojące doniesienia nt. 500 plus. Minister postawił sprawę jasno
  3. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym


Zbigniew Boniek krytykuje decyzję rządu

W Polsce z dnia na dzień padają kolejne rekordy zakażeń COVID-19 i niestety liczby osób, które zmarły z powodu wirusa z chińskiego Wuhan.W związku z kryzysową sytuacją rząd postanowił działać i wprowadzić kolejne obostrzenia. Zamknięte zostaną między innymi galerie handlowe.

W naszym kraju będziemy mieli zatem do czynienia z drugim już lockdownem. Pierwszy oczywiście wprowadzony został przy wybuchu pandemii. Nie wszyscy są jednak zdania, że jest to odpowiednie rozwiązanie. Decyzja rządu jest błędem według na przykład Zbigniewa Bońka.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wypowiedział się na temat decyzji władz państwa w rozmowie z “Super Expressem”. Szef polskiej piłki, który kilka dni temu poinformował, że również zaraził się koronawirusem, uważa że wprowadzenie kolejnego lockdownu nic nie da.

- Mieliśmy trzymiesięczny lockdown, który nie przyniósł nic, bo mamy drugą falę, która jest mocniejsza. Powinniśmy oczywiście ograniczyć kontakt jak tylko to możliwe, zakładać maseczki, nie gromadzić się. Natomiast uważam, że zamknięcie wszystkiego nie byłoby dobrym rozwiązaniem - stwierdził Boniek.

Zbigniew Boniek odniósł się także do tego, jak wprowadzone obostrzenia wpływają na sport. Prezes PZPN wskazał, że nie jest on najważniejszy w sytuacji zagrożenia życia tysięcy ludzi, jednak na szczęście można kontynuować grę z zachowaniem należytych standardów bezpieczeństwa.

- Piłka nożna na poziomie profesjonalnym może funkcjonować. Oczywiście, trzeba sobie zdawać sprawę, że od czasu do czasu niektórzy będą chorować. To nie jest niczyja wina. Co innego, jeśli choroby w klubie wynikają z głupoty, a co innego jeśli z problemów, których nie da się uniknąć. Zdrowy zdrowego nie zaraża, więc na boisko powinni wychodzić tylko zdrowi - powiedział Boniek.

Justyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk KobietJustyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk KobietCzytaj dalej


Prezes PZPN zdradził, jak się czuje po zarażeniu COVID-19

Prezes Boniek odpowiedział dziennikarzom “Super Expressu” również na pytanie o swój stan zdrowia. 64-latek na szczęście na razie chorobę przechodzi bezobjawowo. Zbigniew Boniek liczy na szybki powrót do zdrowia.

- Zdrowie było i jest. Jedyny problem jest taki, że wykryto mi koronawirusa. Mam nadzieję, że zrobię kolejny wymaz i będzie negatywny. Natomiast jeśli chodzi o objawy, to zero problemów - zdradził. Prezes PZPN zabrał głos także na temat zbliżającego się zgrupowania reprezentacji Polski i listopadowych meczów.

- Budujemy drużynę na Euro, utrzymaliśmy się w Lidze Narodów. Gramy teraz dwa trudne mecze z Włochami i Holandią, które będą papierkiem lakmusowym do dalszego budowania tej drużyny - powiedział szef PZPN. Polaków czekają mecze z Ukrainą, Włochami i Holandią.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  4. Warta Poznań bezlitosna dla Legii Warszawa. Wszystko przez wczorajszy mecz, "umowa została złamana"
  5. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
  6. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News