Zbigniew Boniek Polska
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 5 Stycznia 2021

Zbigniew Boniek wychwala reprezentanta Polski. Widzi go u boku Messiego, odważna deklaracja

Zbigniew Boniek nie kryje zachwytów nad ostatnią formą Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik w ostatnim meczu z Cagliari udowodnił, że jego forma stale rośnie. Zieliński strzelił dwie bramki i został jednym z bohaterów Napoli. Dla prezesa PZPN-u taka gra Polaka nie jest zaskoczeniem. Boniek otwarcie przyznaje, że Zieliński pasowałby stylem gry do Leo Messiego.

  • Zbigniew Boniek zachwyca się formą, jaką w ostatnich tygodniach prezentuje Piotr Zieliński
  • Polski pomocnik w ostatnim meczu Napoli strzelił dwie bramki i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 4:1 nad Cagliari
  • Boniek otwarcie mówi, że Zieliński pasowałby do gry w drużynie z Leo Messim

Zbigniew Boniek jest kolejną osobą, która zachwyca się formą, jaką w ostatnich tygodniach prezentuje Piotr Zieliński. Polak wrócił do formy po zakażeniu koronawirusem i jest wyróżniającym się zawodnikiem Napoli, co potwierdził w ostatni weekend.

Polski pomocnik poprowadził Napoli do ligowego zwycięstwa nad Cagliari 4:1. Zieliński w tym meczu dwukrotnie wyprowadzał swój zespół na prowadzenie. W obu przypadkach robił to w imponujący stylu.

Zbigniew Boniek zachwyca się formą Piotra Zielińskiego

Najpierw w pierwszej połowie mocnym strzałem pod poprzeczkę zza pola karnego wykończył składną akcję Napoli. Później przy remisie 1:1 popisał się niesamowitym przyjęciem piłki, którym minął dwóch rywali i podwyższył wynik spotkania.

- Na pewno ta druga była bardziej "kompletna". W tej akcji było wszystko: kunszt, spryt, technika, szybkość decyzji. Ale muszę powiedzieć, że czy Piotrek strzeli gola, czy nie, ja z jego gry jestem bardzo często zadowolony - powiedział Boniek w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Wielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występWielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występCzytaj dalej

- Bramka nie determinuje jego oceny. Oczywiście, jak każdy, Zieliński ma mecze lepsze i gorsze, ale ja w niego wierzę od 100 lat. A mówiąc dosłownie: od momentu, gdy zobaczyłem go w meczu juniorskiej kadry, w Siedlcach, gdy miał 16 lat. Już wtedy widać było, że on inaczej dotyka piłkę, że ma to coś - podkreślił.

Boniek przyznał, że we Włoszech występ polskiego zawodnika zrobił wielkie wrażenie. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zauważa, że pomocnik prezentował podobne zagrania w reprezentacji Polski, ale wywołały większego zachwytu.

Zdaniem Bońka Zieliński mógłby grać w jednym zespole z Leo Messim

- Jest o nim głośno, nie ma co ukrywać. Dzwoniło do mnie wielu znajomych z Neapolu, ale to się bierze z tego, że we Włoszech piłkę się celebruje, zwraca się uwagę na rzeczy dobre, pozytywne. Ja mogę zamknąć oczy i wymienić kilka jego zagrań z reprezentacji Polski, które były równie dobre jak te z włoskich boisk, ale przeszły bez echa. A te same zagrania w Italii byłyby chwalone pod niebiosa. Bo taka jest włoska piłka, tacy są tu kibice - stwierdził.

- Piotrek to bardzo fajny, pozytywny, grzeczny, inteligentny człowiek. Każdy trener, powtarzam każdy, chciałby z nim pracować. Doceńmy to, że Piotrek wraca do dużej formy po koronawirusie, który też wybił go z rytmu, zabrał mu trochę czasu. Natomiast jedna rzecz: ja patrzę też na to, co z tego będzie miała polska piłka - dodał.

Niedawno Łukasz Wiśniowski z Eleven Sport wyjawił, że jakiś czas temu sytuację Zielińskiego sondowała FC Barcelona. Zdaniem prezesa Bońka, Polak sprawdziłby się w jednej drużynie z Leo Messim.

- Nie ma czegoś takiego jak za wysokie progi, czy za wysoka półka dla Zielińskiego. To piłkarz wyjątkowy, jeden z najlepszych obecnie pomocników. Powiem więcej. Wprawdzie to się pewnie nie zdarzy, ale on według mnie pasowałby do Lionela Messiego. Bo Leo lubi mieć niedaleko siebie piłkarza, który też dobrze, krótko prowadzi piłkę... - stwierdził.

Zieliński w sierpniu przedłużył umowę z Napoli. Jego nowy kontrakt obowiązuje teraz do końca czerwca 2024 roku. W obecnym sezonie zagrał 16. spotkań, w których strzelił 4 bramki i zanotował 4 asysty.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News