Zbigniew Boniek
youtube.com/weszloTV
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Czerwca 2020

Stadiony nie zostaną otworzone dla kibiców? Mamy komentarz Zbigniewa Bońka, nie pozostawia złudzeń

Zbigniew Boniek znów znalazł się na celowniku mediów. Tym razem, z powodu deklaracji w sprawie otworzenia obiektów ligowych na terenie Polski. Mimo że szef PZPN porozumiewał się w tej sprawie z premierem Mateuszem Morawieckim i ustalili oni konkretną datę, to wcześniejsze ustalenia premiera i szefa polskiego związku piłkarstwa mogą się zdezaktualizować.

Zbigniew Boniek przez ostatnie miesiące miał bardzo dużo pracy. Nie dość, że brak rozgrywek odbił się negatywnie na całej piłce nożnej w Polsce, to na domiar złego, cały czas pojawiają się kłopoty z powrotem kibiców na stadiony. Szef PZPN wraz z premierem Mateuszem Morawieckim zapewniali jeszcze niedawno, że powrót kibiców nastąpi 19 czerwca i będzie on w liczbie 25% miejsc na obiektach piłkarskich. Z racji rekordu zachorowań na koronawirusa, poprzednie plany mogą się zdezaktualizować.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tyson wygrał turniej walk na gołe pięści. Jego przeciwnicy padali jak muchy
  2. Runął cały pomnik. Sytuacja w Europie wymyka się spod kontroli
Żona Kamila Stocha wyjawiła sekrety swojego małżeństwa. Z jej ust padła poważna deklaracjaŻona Kamila Stocha wyjawiła sekrety swojego małżeństwa. Z jej ust padła poważna deklaracjaCzytaj dalej

Zbigniew Boniek nie wpuści kibiców na stadiony? W Polsce szaleje koronawirus

Mimo że wydawało się, że epidemia choroby z Wuhan jest już przeszłością, to ostatnie dni były w Polsce traumatyczne. Codziennie notowano powyżej 500 przypadków, co jest liczbą zatrważającą. Sam szef PZPN nie ukrywa, że jeśli obecny rozwój choroby się utrzyma, to nie zobaczymy kibiców na stadionach jeszcze na długi czas.

- Nadal chcemy otworzyć trybuny dla kibiców, natomiast musimy być pewni, że nie będzie to problemem dla klubów i dla fanów. Przede wszystkim chodzi zaś o pewność, że będzie to stuprocentowe bezpieczne i że nie podejmujemy ryzyka. Obecnie sytuację mamy taką, że notujemy rekordowe liczby zachorowań – powiedział w wywiadzie z "Przeglądem Sportowym" Zbigniew Boniek.

Piotr Żyła został publicznie oskarżony przez Justynę Żyłę. Padły mocne zarzuty, w które aż ciężko uwierzyćPiotr Żyła został publicznie oskarżony przez Justynę Żyłę. Padły mocne zarzuty, w które aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Kluczowe decyzje zapadną dzisiejszym wieczorem

Szef PZPN przekonuje, że konsultacje w sprawie powrotu kibiców na stadiony Ekstraklasy będą jeszcze trwały. Zbigniew Boniek ma się dzisiaj wieczorem spotkać z komisją medyczną, która pracowała nad powrotem kibiców i wtedy szef PZPN ustali, co robić dalej z zaistniałą sytuacją.

- Dziś wieczorem spotkam się komisją medyczną, która brała udział w przygotowaniach całego projektu powrotu piłki nożnej, wysłucham ich opinii i wtedy będziemy podejmować decyzję, na dzień dzisiejszy za wcześnie, by mówić o zmianie terminu. Nie da się ukryć, że taki scenariusz jest prawdopodobny, ale jeśli przesuniemy otworzenie stadionów, będzie to wynikało wyłącznie z troski o bezpieczeństwo kibiców. To bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Zgoda rządu na otwarcie stadionów oczywiście ciągle jest aktualna, więc na ten moment możemy podejmować decyzję we własnym zakresie. Jesteśmy rozsądnymi ludźmi, będziemy przyglądać się sytuacji w kraju i reagować - mówi Zbigniew Boniek na łamach "Przeglądu Sportowego".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonu
  2. Wstrzymano pracę w kilkunastu kopalniach. Przypadki na Śląsku są przypadkami z ogniska - wyjaśnia Szumowski
  3. Jedna z największych gwiazd sportu kończy karierę. Tej decyzji nie spodziewał się nikt
  4. Znany polski piłkarz zawalczy w MMA. Na boisku demolował rywali, jak będzie w klatce?
  5. Niedawno wywinął się śmierci, tym razem się nie udało. Nie żyje znany w Polsce gwiazdor
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News